BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Norbert

10 edycja Dolnośląskiego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych

To już dziesiąta edycja największych zawodów pływackich, w których wystartowała rekordowa liczba 180 zawodników.

Jubileuszowy Dolnośląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych rozegrany został 11 kwietnia, w pływalni AWF Wrocław przy Alei Paderewskiego 35.

Dolnośląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych jest nie tylko największą imprezą pływacką we Wrocławiu, ale jednocześnie kwalifikacją do zawodów ogólnopolskich. Wydarzenie uświetnili swoją obecnością polscy olimpijczycy Renata Mauer-Różańska, oraz Rafał Kubacki.
– To największe zawody dla osób z niepełnosprawnością intelektualną we Wrocławiu i drugie największe w województwie – podkreśliła Alicja Pacześniak z komitetu organizacyjnego X Dolnośląskiego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych – Dla zawodników mityng jest zwieńczeniem dwuletnich przygotowań, treningów i zajęć sportowo-rehabilitacyjnych. Daje im to poczucie sukcesu i okazję do sportowej rywalizacji – dodała współorganizatorka.
W tak dużym wydarzeniu nie zabrakło klubu z Barda „ ZAMEK” Opolnica. Reprezentacja składała się z czterech zawodników. Regularne treningi prowadzone na krytej pływalni w Kłodzku zaowocowały w końcowym rezultacie. W konkurencji pływania stylem klasycznym na 25m Patryk Żywar zajął trzecie miejsce, oraz również trzecie miejsce na 25m stylem grzbietowym. Maciej Pietrzak borykający się z częstymi dyskwalifikacjami, tym razem nie dał szans rywalom i na dystansie 25m stylem dowolnym wywalczył złoty medal. Dwóch pozostałych zawodników nie umiejących jeszcze pływać również zaprezentowali się super. Sebastaian Wodziczko w pływaniu z pomocniczym sprzętem pływającym zajął pierwsze miejsce, oraz złoty medal w chodzie po dnie. Piotr Klotz wywalczył srebrny medal w chodzie oraz srebrny w pływaniu z pomocniczym sprzętem.
Głównym celem tego wydarzenia było rozpowszechnianie idei Olimpiad Specjalnych w naszym regionie oraz nawiązywanie przyjaznych kontaktów między zawodnikami. Mityng był nie tylko przepustką do zawodów ogólnopolskich, ale także dał podstawę do wyłonienia reprezentacji Dolnego Śląska.

Źródło tekst i zdjęcia: DPS „Zamek” w Opolnicy.

  • Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych (2)
  • Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych (3)
  • Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych (6)
  • Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych (5)
  • Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych (4)
  • Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych (1)

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze