BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Aneta Macherzyńska

10 – lecie Grupy Odnowy Wsi Janowiec

 

Rok 2020 jest ważną datą w historii wsi Janowiec. 29 sierpnia odbyło się uroczyste świętowanie 760 – lecia istnienia miejscowości, a w sobotę 10 października mieszkańców i zaproszonych gości zgromadziła jubileuszowa uroczystość z okazji 10 – lecia działania Grupy Odnowy Wsi Janowiec.

Uroczystość rozpoczęła się od rajdu pieszego szlakiem „Korony Janowca”, później był czas na grę terenową „ Legendarny Janowiec”, podczas której na drużyny czekało mnóstwo atrakcji: śpiewanie piosenek ludowych, zaplatanie niekończących się warkoczy, robienie leśnej miotły, zbieranie ziemniaków na czas oraz wiele innych zabaw.

Kluczowym elementem uroczystości było odsłonięcie tablicy pamiątkowej i nadanie świetlicy wiejskiej w Janowcu imienia Marianny Orańskiej .

W uroczystościach wzięli udział Przewodnicząca Rady Miejskiej w Bardzie Barbara Strzelec oraz Sekretarz Gminy Paweł Zielonka, którzy przekazali pamiątkowy grawerton z życzeniami od Burmistrza Miasta i Gminy Bardo Krzysztofa Żegańskiego oraz Przewodniczącej RM Barbary Strzelec dla mieszkańców Janowca. Obchody były realizacją projektu zgłoszonego do Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” w 2020r. przez Fundację „Kraina pod Słońcem”

Foto. Fundacja Kraina pod Słońcem
  • janowiec 10-lecie3
  • janowiec 10-lecie2
  • janowiec 10-lecie

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze