BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Norbert

103 urodziny Pani Bronisławy Zarzyckiej

 

16 kwietnia pani Bronisława Zarzycka, mieszkanka Opolnicy obchodziła swoje 103 urodziny! Z tej okazji burmistrz Krzysztof Żegański wraz z kierownikiem OPS Wiesławą Horowską wręczyli Jej kwiaty oraz upominek.

Uroczystość odbyła się w rodzinnej atmosferze. Były życzenia, tort oraz wszyscy zaśpiewali 200 lat! Słynąca ze swoich talentów recytatorskich Pani Bronisława, zadeklamowała wiersze – z nutą patriotyzmu – wzruszając wszystkich do łez.

Panią Bronisławą zajmują się najbliżsi a także odwiedzają ją sąsiedzi. Dzięki temu wsparciu oraz miłości nasza Jubilatka wygląda i czuje się bardzo dobrze.

Wszyscy życzymy Pani Bronisławie dużo zdrowia oraz wszelkiej pomyślności na dalsze lata!

A oto jej krótki życiorys…
Pani Bronisława Zarzycka urodziła się 16.04.1914 r. w Rokietnicy (dawne woj. przemyskie). Rodzice – Piotr i Krystyna zajmowali się gospodarstwem rolnym. Ojciec wyjechał do Ameryki „za chlebem” i przebywał tam w latach 1913-1924. W tym czasie matka zajmowała się wychowaniem czwórki dzieci, które pomagały w gospodarstwie.

W 1926 r. cała rodzina wyjechała na Wschód. Osiedlili się we wsi Turówka (woj. tarnopolskie) Wybudowali tu własny dom i zajmowali się dużym gospodarstwem rolnym. Pani Bronisława była bardzo związana z ziemią rodzinną. Od najmłodszych lat pomagała rodzicom w prowadzeniu gospodarstwa. Do dziś wspomina „orkę” i „chodzenie za pługiem”. W wolnych chwilach działała w grupie teatralnej, grała i pisała role do przedstawień – „byłam aktorką” – mówi o sobie.

Na skutek ciężkiej choroby zmarło rodzeństwo Pani Bronisławy, dwie siostry oraz brat. Po tych tragicznych wydarzeniach została sama z rodzicami. W 1942 roku wyszła za mąż. Oboje z mężem zajmowali się gospodarstwem rolnym i wychowali wspólnie sześcioro dzieci. Podczas wojny cała rodzina zmuszona była ukrywać się u księdza na plebani przed „banderowcami” – wspomina ze smutkiem Jubilatka.

Pani Bronisława do Barda dotarła w 1946 roku. Wraz rodziną zamieszkała w starym domu i zgodnie z zamiłowaniem prowadziła gospodarstwo rolne. W 1973 roku została doceniona i uhonorowana dyplomem za wzorowe prowadzenie gospodarstwa. Pracowała również razem z mężem w Państwowym Gospodarstwie Rolnym w Opolnicy.

Dzięki ciężkiej pracy małżeństwu Pani Bronisławy wiodło się dobrze. W latach 70. wybudowali swój wymarzony, własny dom, w którym przeżyli wspólnie 61 lat.

Nasza szanowna Jubilatka jako receptę na długowieczność – zdradza z uśmiechem – „nie miałam w swoim życiu czasu na nudę, zawsze ciężko pracowałam, modliłam się dużo i dla ludzi starałam się być dobra – to moja recepta na długie życie”.

 • 103 urodziny Pani Bronisławy Zarzyckiej (1)
 • 103 urodziny Pani Bronisławy Zarzyckiej (2)
 • 103 urodziny Pani Bronisławy Zarzyckiej (3)
 • 103 urodziny Pani Bronisławy Zarzyckiej (4)
 • 103 urodziny Pani Bronisławy Zarzyckiej (5)
 • 103 urodziny Pani Bronisławy Zarzyckiej (6)
 • 103 urodziny Pani Bronisławy Zarzyckiej (7)
 • 103 urodziny Pani Bronisławy Zarzyckiej (8)
 • 103 urodziny Pani Bronisławy Zarzyckiej (9)
 • 103 urodziny Pani Bronisławy Zarzyckiej (10)
 • 103 urodziny Pani Bronisławy Zarzyckiej (11)
 • 103 urodziny Pani Bronisławy Zarzyckiej (12)
 • 103 urodziny Pani Bronisławy Zarzyckiej (13)

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze