UKS Black Skorpion Przyłęk najlepszy w kraju!

Nasi zawodnicy wspaniale się spisali przywożąc czterdzieści jeden medali, w tym dwadzieścia złotych na Mistrzostwach Polski w Gdańsku w siłowaniu na ręce. Zawody odbywały się w ramach imprezy Fit Festiwal Gdańsk 2016 w dniach 27-28 lutego.

W klasyfikacji generalnej wśród wszystkich klubów uczestniczących w mistrzostwach UKS Black Skorpion Przyłęk zajął pierwsze miejsce, kwalifikując się tym do kadry narodowej na mistrzostwa świata i Europy w Bułgarii i Rumunii. To nowy rekord ekipy z Przyłęku na mistrzostwach kraju. Klub reprezentowało 27 zawodników, gdzie najmłodszy Alan Troicki to zaledwie 12-latek, najstarszy w kadrze to Wiesław Jabłoński – 62 lata. Wyjątkowo dumni jesteśmy  naszych juniorów, którzy przywieźli po cztery złote krążki triumfując zarówno w kategorii seniorów i juniorów na obie ręce w swoich kategoriach wiekowych – Dawid Ciesielski i Magdalena Fil.

W kategorii seniorów w swojej kategorii dwa złota wywalczył Rafał Woźny, ze złotym i srebrnym krążkiem w kategorii master z Gdańska wraca Adrian Ferenc. Ponadto w seniorskich kategoriach złoty medal wywalczył Piotr Matusiak, dwa srebra przywiózł Marian Janeczek, jedno Łukasz Bogusz, a srebrny i brązowy krążek w kategorii seniorów dołożyła do swojej kolekcji Paulina Brzezińska.

UKS Black Skorpion Przyłęk serdecznie dziękuje burmistrzowi Krzysztofowi Żegańskiemu za dofinansowanie wyjazdu na mistrzostwa oraz zapowiada więcej sukcesów na kolejnych zawodach!

Wyniki:

  • Mateusz Troicki – kat. junior do 18 lat do 50 kg – 4 miejsce (ręka prawa), 5 miejsce (ręka lewa)
  • Alan Troicki – kat. junior do 18 lat do 50 kg – 5 miejsce (ręka prawa), 3 miejsce (ręka lewa)
  • Dawid Ciesielski – kat. junior do 18 lat do 55 kg – 1 miejsce (ręka prawa), 1 miejsce (ręka lewa), kat. senior do 55 kg – 1 miejsce (ręka prawa), 1 miejsce (ręka lewa)
  • Tymoteusz Stypuła – kat. junior do 18 lat do 60 kg – 3 miejsce (ręka prawa), 3 miejsce (ręka lewa), kat. senior do 60 kg – 7 miejsce (ręka prawa)
  • Jacek Stecyk – kat. junior do 18 lat do 65 kg – 3 miejsce (ręka prawa), 2 miejsce (ręka lewa), kat. senior do 65 kg – 10 miejsce (ręka prawa), 7 miejsce (ręka lewa)
  • Oskar Raba – kat. junior do 18 lat do 70 kg – 2 miejsce (ręka prawa), 7 miejsce (ręka lewa)
  • Daniel Burys – kat. junior do 18 lat do 75 kg – 1 miejsce (ręka prawa), 4 miejsce (ręka lewa), kat. senior do 75 kg – 7 miejsce (ręka prawa), 8 miejsce (ręka lewa)
  • Kasjan Ferenc – kat. junior do 21 lat do 70 kg – 3 miejsce (ręka prawa), kat. junior do 18 lat do 70 kg – 5 miejsce (ręka lewa)
  • Cyprian Załoga – kat. junior do 21 lat do 75 kg – 1 miejsce (ręka prawa), 1 miejsce (ręka lewa), kat. senior do 75 kg – 3 miejsce (ręka prawa)
  • Wiktor Waraczewski – kat. junior do 21 lat 90+ kg – 2 miejsce (ręka prawa), kat. junior do 18 lat +80 kg – 4 miejsce (ręka lewa)
  • Paweł Sułkowski – kat. senior do 65 kg – 6 miejsce (ręka prawa), 11 miejsce (ręka lewa)
  • Rafał Woźny – kat. senior do 75 kg – 1 miejsce (ręka prawa), 1 miejsce (ręka lewa)
  • Łukasz Bogusz – kat. senior do 85 kg – 3 miejsce (ręka prawa), 5 miejsce (ręka lewa)
  • Kamil Zwardoń – kat. senior do 85 kg – 5 miejsce (ręka prawa), 10 miejsce (ręka lewa)
  • Artur Burys – kat. senior do 90 kg – 8 miejsce (ręka prawa), 10 miejsce (ręka prawa)
  • Piotr Matusiak – kat. senior +110 kg – 4 miejsce (ręka prawa), 1 miejsce (ręka lewa)
  • Marian Janeczek – kat. master do 80 kg – 2 miejsce (ręka prawa), 2 miejsce (ręka lewa)
  • Rafał Hałaniuk – kat. master do 80 kg – 6 miejsce (ręka prawa), 6 miejsce (ręka lewa)
  • Andrzej Witek – kat. master do 90 kg – 4 miejsce (ręka prawa), 4 miejsce (ręka lewa), kat. grandmaster do 90 kg – 6 miejsce (ręka prawa), 6 miejsce (ręka lewa)
  • Adrian Ferenc – kat. master do 100 kg – 1 miejsce (ręka prawa), 2 miejsce (ręka lewa)
  • Wiesław Jabłoński – kat. master +100 kg – 6 miejsce (ręka prawa), 6 miejsce (ręka lewa), kat. grandmaster +90 kg – 4 miejsce (ręka prawa), 2 miejsce (ręka lewa)
  • Patrycja Betka – kat. junior do lat 18 do 50 kg – 4 miejsce (ręka prawa), 6 miejsce (ręka lewa), senior do 50 kg – 4 miejsce (ręka prawa), 5 miejsce (ręka lewa)
  • Judyta Hałaniuk – kat. junior do lat 18 do 55 kg – 3 miejsce (ręka prawa), 3 miejsce (ręka lewa), senior do 55 kg – 5 miejsce (ręka prawa), 4 miejsce (ręka lewa)
  • Paulina Brzezińska – kat. junior do 18 lat do 60 kg – 1 miejsce (ręka prawa), 3 miejsce (ręka lewa), senior do 60 kg – 2 miejsce (ręka prawa), 3 miejsce (ręka lewa)
  • Aneta Pietruniak – kat. junior do 21 lat do 65 kg – 1 miejsce (ręka prawa), 1 miejsce (ręka lewa), senior do 65 kg – 3 miejsce (ręka prawa), 4 miejsce (ręka lewa)
  • Klaudia Małecka – kat. junior do 21 lat do 70 kg – 1 miejsce (ręka prawa), 1 miejsce (ręka lewa), senior do 70 kg – 4 miejsce (ręka prawa), 3 miejsce (ręka lewa)
  • Magdalena Fil – kat. junior do 21 lat +70 kg – 1 miejsce (ręka prawa), 1 miejsce (ręka lewa), senior +80 kg – 1 miejsce (ręka prawa), 1 miejsce (ręka lewa)
  • UKS Black Skorpion Przyłęk najlepszy w kraju_02
  • UKS Black Skorpion Przyłęk najlepszy w kraju_03
  • UKS Black Skorpion Przyłęk najlepszy w kraju_04
  • UKS Black Skorpion Przyłęk najlepszy w kraju_05
  • UKS Black Skorpion Przyłęk najlepszy w kraju_06
  • UKS Black Skorpion Przyłęk najlepszy w kraju_01
  • UKS Black Skorpion Przyłęk najlepszy w kraju_07