BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Norbert

90 urodziny Pani Kamili Stachniuk

 

90 urodziny obchodziła w piątek mieszkanka Brzeźnicy pani Kamila Stachniuk. Tradycyjnie już odwiedził ją Burmistrz   Miasta i Gminy Bardo Krzysztof Żegański wraz z Kierownikiem Ośrodka Pomocy  Społecznej w Bardzie Wiesławą Horowską.

Jubilatka w dniu urodzin była bardzo zaszczycona, że  urodziny może świętować nie tylko z tak bliską i kochaną rodziną, ale również z Burmistrzem. Jest bardzo wdzięczna za pamięć i troskę władz naszej gminy.

Pani Kamila Stachniuk urodziła się 28.11.1923 roku w miejscowości Kałusz na wschodzie. Miała dwóch braci. Jest najstarsza z rodzeństwa. Ojciec Pani Kamili był górnikiem, a mama zajmowała się domem oraz dorabiała jako krawcowa. Mama zmarła gdy Pani Kamila miała 14 lat. Opiekę nad Panią Kamilą i rodzeństwem przejął tato, który dzielił swoje obowiązki między pracą, a wychowaniem dzieci. Po dwóch latach ożenił się powtórnie. W swojej rodzinnej miejscowości uczęszczała do gimnazjum. Przerwała naukę w 3 klasie gimnazjum, ponieważ wybuchła wojna. Okres wojenny był bardzo trudny. Jak wspomina Pani Kamila na jej oczach palili ludzi i mordowali. Do dzisiaj ma traumatyczne wspomnienia z okresu wojennego. Do Brzeźnicy sprowadzili się w 1945 roku. W swojej rodzinnej miejscowości zostawiła dom, który wybudował ojciec. Po przyjeździe do Brzeźnicy pracowała około 3 lat w sklepie. Tutaj Pani Kamila poznała swojego męża. Wyszła za mąż. Urodziła dzieci i przerwała pracę w sklepie, aby zająć się domem i wychowaniem dzieci. Mąż pracował jako stolarz. Wspólnie przeżyli ze sobą szczęśliwe lata. W wolnych chwilach Pani Kamila robiła na drutach. Doczekała się 4 prawnuków i 1 wnuczka. Jest praktykującą katoliczką. Do dnia dzisiejszego często śni jej się rodzinny dom. Uwielbia wypoczywać w swoim ogródku latem, gdzie zachwyca się pięknem swojej posesji. Jest osobą pogodną, optymistycznie nastawioną do życia. Troskliwie opiekuje się nią córka oraz odwiedza wnuczka. Zawsze może liczyć na wsparcie rodziny. Receptą na długowieczność pani Kamili jest dar od Boga, a przede wszystkim wiara, która jak mówi w życiu jest bardzo ważna.

  • 90 urodziny Pani Kamili Stachniuk (1)
  • 90 urodziny Pani Kamili Stachniuk (2)
  • 90 urodziny Pani Kamili Stachniuk (3)
  • 90 urodziny Pani Kamili Stachniuk (4)
  • 90 urodziny Pani Kamili Stachniuk (5)
  • 90 urodziny Pani Kamili Stachniuk (6)
  • 90 urodziny Pani Kamili Stachniuk (7)
  • 90 urodziny Pani Kamili Stachniuk (8)

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze