BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Norbert

91 urodziny Pana Stanisława Różańskiego

 

W czwartek Pan Stanisław Różański obchodził swoje urodziny – skończył 91 lat! Tradycją w naszej Gminie jest, że tak zaszczytnych jubilatów odwiedza delegacja złożona z władz miasta oraz Ośrodka Pomocy Społecznej. Burmistrz Miasta i Gminy Bardo Krzysztof Żegański wręczył Jubilatowi bukiet kwiatów wraz z serdecznymi życzeniami.

Pan Stanisław był szczęśliwy, że pamięta się o nim i przyjął gości z uśmiechem. Opowiadał swoje wspomnienia i cieszył się  z wnuków i prawnuków. Opowiadał o pracy w restauracji, która już nie istnieje (nad Nysą, zlikwidowana podczas budowy ósemki), był tam magazynierem i „kalkulatorem”, następnie został tam kierownikiem. Potem pracował 32 lata w BZP, a właściwie prowadził tamtejszą przyzakładową stołówkę i sklep zakładowy, pracował też w GS. Swoją małżonkę poznał w Bardzie (lata 50-te). Nie lubi lenistwa, często spaceruje.

Pani Stanisław Różański urodził się w Krośnie (woj. Podkarpackie) w 1926 roku. Wychowywał się w rodzinie wraz z młodszym bratem w miejscowości Poraj.

Swoje dzieciństwo Pan Stanisław wspomina bardzo miło pomimo ciężkiej pracy na roli (tzw. małorolni). W latach 40-tych po odbyciu służby wojskowej osiedlił się w Bardzie tu poznał swoją żonę.

Pracował w rzeźni jako magazynier następnie w Powszechnej Spółdzielni Spożywców (PSS) a następnie w Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska (GS). Przez 32 lata aż do emerytury Pan Stanisław pracował na stanowisku kierowniczym w Oddziale Zaopatrzenia Robotników. Żona pana Stanisława przez 20 lat pracowała w Sklepie Wielobranżowym w Bardo-Przyłęk.

Jubilat doczekał się dwóch synów oraz troje wnuków i troje prawnuków. Rodzina często odwiedza Pana Stanisława. Jest osobą pogodną i optymistycznie patrząca na świat. Pragnie cieszyć się życiem jak najdłużej.

  • 91 urodziny rozanskiego (1)
  • 91 urodziny rozanskiego (2)
  • 91 urodziny rozanskiego (3)
  • 91 urodziny rozanskiego (4)
  • 91 urodziny rozanskiego (5)
  • 91 urodziny rozanskiego (6)

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze