BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Marta

91 urodziny Władysławy Kołodziejczyk

 

W dniu 91 urodzin Władysławy Kołodziejczyk w Domu Emeryta Arkadia jubilatkę odwiedziły władze gminy. Jubilatka otrzymała życzenia i kwiaty od Burmistrza Miasta i Gminy Bardo, które w imieniu Burmistrza złożyła zastępca Krystyna Sobieraj oraz pracownik OPS Agnieszka Sozańska, Pani Władysława była wzruszona, że burmistrz nie zapomina o seniorach.

Władysława Kołodziejczyk urodziła się 20 czerwca 1925 roku w miejscowości Skarlin (woj. pomorskie). W w/w miejscowości skończyła 6 klas szkoły podstawowej. 20 października 1940 roku została zabrana na przymusowe roboty do Niemiec do „bauera”. W 1945 r. uciekła za Berlin. Tam mieszkała i pracowała u sołtysa. W 1946 roku wyszła za mąż i wyjechała do Polski wraz z mężem do miejscowości Drogosław (Nowa Ruda). Pani Władysława zajmowała się gospodarstwem domowym oraz wychowaniem dzieci. Kilka lat przepracowała w fabryce materiałów w Nowej Rudzie. Miała 4 dzieci – 2 synów i 2 córki. Mąż był górnikiem w Nowej Rudzie. Przeżyła z mężem wspólnie 63 lata. Małżeństwo miała szczęśliwe.

Od 25 lipca 2009 roku przebywa w Domu Emeryta i Rencisty „ARKADIA” w Opolnicy. Kontakt z dziećmi ma do dzisiaj. Często przyjeżdżają w odwiedziny.

  • 91 lat wladyslawy kolodziejczyk (3)
  • 91 lat wladyslawy kolodziejczyk (4)
  • 91 lat wladyslawy kolodziejczyk (5)

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze