BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Redakcja

Bardo liderem w powiecie ząbkowickim

 

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące unijnych inwestycji we wszystkich gminach w Polsce. Obecnie na terenie kraju znajduje się 2478 gmin i w każdej z nich realizowane były projekty unijne z kończącej się perspektywy 2014-2020. Wartość umów lub decyzji o dofinansowanie w całej Polsce to 380 mld złotych.

Jeżeli spojrzymy na statystyki naszego regionu, a konkretnie powiatu ząbkowickiego to Gmina Bardo jest liderem z łączną kwotą 28,69 mln złotych, co w przeliczeniu na jednego mieszkańca daje blisko 5,4 tys. złotych. Z kwotą niespełna 28 mln drugie miejsce zajmuje Gmina Ząbkowice Śląskie, trzecie Gmina Kamieniec Ząbkowicki.

Z perspektywy krajowej, Gmina Bardo zajmuje 1120 miejsce jeżeli chodzi o kwotę dofinansowania, natomiast w przeliczeniu na mieszkańca znajduje się w gronie takich miast jak Tychy, Kalisz czy Jelenia Góra.

Burmistrz Miasta i Gminy Bardo Krzysztof Żegański nie kryje zadowolenia: „Niezmiernie się cieszę, że zaangażowanie moje i moich pracowników stawia nas tak wysoko w rankingu.”

Ponadto Burmistrz zapowiada, że będzie sięgał po kolejne środki unijne: „Zbliża się już kolejna pula środków finansowych z UE o które będziemy aplikować. Jesteśmy na etapie opracowywania dokumentacji na wskazywane przez Państwa potrzeby inwestycyjne, tak by pieniądze trafiły właśnie do naszej Gminy.”

 

  • 7ac80891919630ec641f4f5333d4

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze