BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Redakcja

Bardo po raz kolejny liderem!

Pismo samorządu terytorialnego „Wspólnota” przygotowało ranking wykorzystania środków europejskich przez samorządy w latach 2014-17 w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

Gmina Bardo jest niekwestionowanym liderem w powiecie ząbkowickim. W latach 2014-2017 bardzki samorząd ze środków unijnych wydatkował kilka milionów złotych, co dało wynik 788,83 zł w przeliczeniu na jedną osobę. Ta kwota pozwoliła też gminie Bardo znaleźć się w pierwszej setce gmin miejsko-wiejskich jeśli chodzi o pozyskane i wydatkowane środki unijne. Nasz samorząd zajął 78. miejsce na 590 sklasyfikowanych jednostek w kraju i siódme w województwie, jeśli chodzi o samorządy miejsko-wiejskie.

– Cieszy mnie tak wysokie miejsce gminy Bardo w rankingu. Tym bardziej, że nie wszystkie inwestycje zostały w nim ujęte, ze względu na pozyskanie środków na ich realizację w 2018 roku. Dzięki unijnemu wsparciu nasza gmina pięknieje z dnia na dzień, a także poprawia się jakość życia mieszkańców. Jestem dumny, że od ponad 10 lat niezmiennie jesteśmy w pierwszej dziesiątce dolnośląskich samorządów pozyskujących najwięcej środków z Unii Europejskiej – mówi Krzysztof Żegański, włodarz gminy Bardo.

Warto dodać, że ranking tworzony jest na podstawie pozyskanych i WYDANYCH pieniędzy, a więc większość dużych inwestycji gminy nie została jeszcze w tym rankingu uwzględniona.

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze