BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Redakcja

BARDZKIE LATO ORGANOWE

 

Już w najbliższy piątek odbędzie się pierwszy z pięciu koncertów w ramach VI Międzynarodowego Forum Muzycznego.

Bardzkie Lato Organowe na dobre wpisało się w kalendarz kulturalny Gminy. Zarówno mieszkańcy powiatu ząbkowickiego, kłodzkiego oraz przybywający turyści chętnie korzystają z licznych koncertów. Organizatorami wydarzenia są: Burmistrz Miasta i Gminy Bardo Krzysztof Żegański oraz o. Mirosław Grakowicz z bardzkiej parafii Nawiedzenia NMP.

Monumentalne organy bazyliki, drugie co do wielkości na Dolnym Śląsku, kolejny raz odkryją swoje niezwykłe możliwości. To wszystko za sprawą utalentowanych muzyków z całej Europy.

Przygotowany na ten rok repertuar przedstawia się bardzo ciekawie. Pierwsze dwa koncerty lipcowe to muzyka J.S Bacha, Fryderyka Chopina, Vivaldiego, Karola Lipińskiego, Mendelssohna, Marcela Dupre. Sierpień należeć będzie do Vincenta Dubois, Mozarta, Krebsa oraz jak w lipcu Jana Sebastiana Bacha.

Warto wspomnieć, że to nie koniec koncertów muzyki klasycznej na ten rok. Również w sierpniu, a dokładnie 23 odbędzie się Dolnośląski Festiwal Muzyczny, w ramach którego w bazylice wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”. Natomiast 8 września 2019r. Bardo gościć będzie festiwal Wratislawia Cantans z Coptix Orthodox Church Choir oF Sacred Music, prezentując koncert pt.: „Hymny Kościoła Koptyjskiego”.

Zapraszamy do Barda, Miasta Cudów.

 

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

  • organy

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze