BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Norbert

Bieg 7 Szczytów – Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich ponownie w Bardzie

 

Od 16 do 19 lipca 2015 r. na terenie gór okalających Ziemię Kłodzką odbywał się Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich. Trasa jednego z najdłuższych ultra maratonów w Polsce przebiegała również przez  Gminę Bardo.

W ramach Festiwalu Biegów Górskich zorganizowano 7 górskich biegów, których dystanse zaczynały się na 10 kilometrach a kończyły na 240. W sumie w tegorocznej edycji  biegów, we wszystkich startach wzięło udział ponad 1500 osób. Była to rekordowa frekwencja. Najdłuższy Bieg 7 Szczytów wśród panów wygrał Dawid Pigłowski, któremu pokonanie 240 kilometrów zajęło około 36 godzin. Natomiast wśród pań najlepsza okazała się Agata Matejczuk.

I tak zawodnicy startowali na następujących dystansach:

240 km – Bieg 7 Szczytów

130 km – Super Trail

110 km – K-B-L

65 km – Ultra Trail

43 km – Złoty Maraton

21 km – Złoty Półmaraton

10 km – Trojak Trail

W Bardzie w Parku za Nysą na 203 kilometrze zorganizowany by tzw. punkt kontrolny gdzie na zawodników czekał bufet i punkt medyczny – była możliwość otrzymania pomocy (napojów, sprzętu, jedzenia) i skorzystania z WC.

Gmina Bardo już po raz kolejny podjęła się współpracy przy organizacji Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich – jest to o tyle ważne, iż każda tego typu impreza promuje nasz region i przyciąga amatorów turystyki aktywnej do odwiedzenia naszych pięknych szlaków: pieszych, rowerowych i wodnych.

 

Pełne wyniki zawodów dostępne są na stronie internetowej organizatora.

fot. Piotr Dymus

  • Bieg 7 Szczytów (1)
  • Bieg 7 Szczytów (2)
  • Bieg 7 Szczytów (3)
  • Bieg 7 Szczytów (4)
  • Bieg 7 Szczytów (5)
  • Bieg 7 Szczytów (6)

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze