BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności / Czas wolny / dla mieszkańca

Autor:Publikacja: Redakcja

Blisko 11 milionów złotych dofinansowania trafi do Gminy Bardo w ramach Programu Inwestycji Strategicznych

 

Tydzień rozpoczął się od dobrych wieści dla naszej gminy, a to za sprawą ogłoszonych wyników drugiej edycji programu rządowego „Polski Ład”.
Do gminnej kasy trafi, aż  10 800 000 złotych, które posłużą do sfinansowania drugiego etapu budowy Centrum Turystyki Aktywnej zlokalizowanego w pobliżu Sadu Czereśniowego. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu zyskujemy pewność utworzenia w Bardzie największego na Dolnym Śląsku Centrum Turystyki Aktywnej.
Warto dodać, że w ubiegłym roku Gmina Bardo otrzymała już przeszło 8 milionów złotych na to zadanie w ramach pierwszej edycji „Polskiego Ładu”, a rozpoczęcie prac w terenie planowane jest na koniec bieżącego roku.
Tak znaczący zastrzyk finansowy gwarantuje powodzenie realizacji naszych planów, a co za tym idzie dalszy rozwój miasteczka w kierunku turystyki aktywnej, która w wieloletniej perspektywie pozwoli mieszkańcom naszej gminy oprzeć swoją działalność gospodarczą na branży turystycznej
i okołoturystycznej.
Koncepcja Centrum Turystki Aktywnej właśnie w Bardzie zyskała aprobatę i wsparcie krajowych i regionalnych liderów, Ministra Michała Dworczyka, Posła na Sejm RP Marcina Gwóździa, Grzegorza Macko Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego oraz senatora Aleksandra Szweda, co jedynie przypieczętowało sukces, jakim niewątpliwie jest tak imponująca kwota dofinansowania.
  • DJI_0065.tif
  • polskilad

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze