BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności / dla mieszkańca / Komunikaty

Autor:Publikacja: Redakcja

Centrum Kultury i Biblioteka w Bardzie otrzymało dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury na realizację projektu pn. „Romanów- Bardo. Blisko, coraz bliżej”

 

Centrum Kultury i Biblioteka w Bardzie otrzymało dofinansowanie na realizację projektu pn. „Romanów- Bardo. Blisko, coraz bliżej” w ramach programu Polsko- Ukraińskiej Wymiany Młodzieży, którego organizatorem jest Narodowe Centrum Kultury.

W ramach projektu CKiB zorganizuje dla grupy 30 dzieci i młodzieży oraz trzech opiekunów i tłumacza, 10 dniowy pobyt w Polsce (dokładnie w Bardzie).

Uczestnikami projektu po stronie ukraińskiej będą dzieci i młodzież zamieszkujące miejscowość Romanów, znajdującą się w obwodzie żytomierskim w Ukrainie. Po stronie polskiej, udział w projekcie wezmą dzieci i młodzież zamieszkujące Gminę Bardo.

Zaplanowany pobyt dla obu grup narodowościowych zakłada zagospodarowanie im czasu różnorodnymi zajęciami edukacyjnymi, ruchowymi i atrakcyjnymi wycieczkami do miejsc o charakterze turystycznym, rekreacyjnym i historycznym.

W ramach realizowanego programu jego uczestnicy poznają historię lokalną, dotyczącą Gminy Bardo i jej okolic, kulturę regionu Dolnego Śląska oraz będą brać udział w zajęciach językowych, które pomogą przełamać barierę językową.

 

Realizacja pobytu przewidziana jest w terminie 12.08.2022r. do 21.08.2022r.

Kwota realizacji projekty wynosi: 48 050,00 zł

Wysokość dofinansowania przez Narodowe Centrum Kultury wynosi 43 200,00 zł

Wkład własny Centrum Kultury i Biblioteka w Bardzie wynosi 4 850,00 zł

 

W ramach projektu uczestnikom po stronie ukraińskiej zapewniony będzie transport tam i z powrotem, nocleg wraz z wyżywieniem, kieszonkowe oraz honorarium dla tłumacza zgodnie z kosztami kwalifikowalnymi w projekcie.

 

 

  • NCK_emblemat_srebrne-kolor-RGB

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze