BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Redakcja

Centrum Kultury i Biblioteka w Bardzie z dofinansowaniem projektu „To jest moja Matka, ta Ojczyzna” z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Centrum Kultury i Biblioteka w Bardzie otrzymało dofinansowanie na realizację projektu pod nazwą „To jest moja Matka, ta Ojczyzna”.

Projekt powstał by uczcić 100 rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II i składa się z dwóch elementów:

  • organizacji Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Poświęconej Janowi Pawłowi II
  • realizacji i publikacji koncertu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”

Kwota dofinansowania wynosi 50 000 zł i stanowi 100% całkowitego kosztu zadania.

Centrum Kultury i Biblioteka w Bardzie ogłosi Ogólnopolski Przegląd Piosenki Poświęconej Janowi Pawłowi II w którym udział będą mogły wziąć: zespoły śpiewacze, ludowe i folklorystyczne (dziecięce, mieszane: dzieci i dorośli lub dorośli) chóry 2,3,4- głosowe jednorodne i mieszane oraz chóry i schole dziecięce.

Zgłoszenia online (przesłane w formie nagrania wideo) do udziału w przeglądzie będą przyjmowane od 14 września 2020r. do 7 listopada 2020r.

Wyniki przeglądu zostaną ogłoszone 29 listopada 2020r.

Laureaci I, II, III miejsca w poszczególnych kategoriach otrzymają nagrody finansowe i statuetki, ponadto wszystkie zgłoszone formacje otrzymają pamiątkowy dyplom.

Ponadto we wrześniu do Barda zawita Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny i rozpocznie nagrania do koncertu, który zostanie opublikowany na www.bardo.pl, www.telewizjasudecka.pl na platformach społecznościowych i youtube Gminy Bardo i Telewizji Sudeckiej oraz na antenie Telewizji Sudeckiej 16 października 2020r.

Dostęp do wszystkich wydarzeń projektu będzie bezpłatny.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca”

 

  • mkidn_01_cmyk
  • IMiT_logo

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze