BARDOmiasto cudów

Home / Czas wolny

Autor:Publikacja: Norbert

Dolnośląski Festiwal Muzyczny – Thomas Cornelius z orkiestrą

 

Zapraszamy Państwa na wielkie wydarzenie muzyczne! Już 2 października, w niedzielę, godzina 19.00 w bardzkiej Bazylice! Wstęp wolny!

Po raz kolejny bardzka Bazylika rozbrzmi cudowną muzyką. Tym razem gościmy u nas światowej sławy organistę, Thomasa Corneliusa, który w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego wystąpi z Orkiestrą Festiwalową pod dyrygenturą Wojciecha Rodek.
Znaczące jest, iż koncert będzie światową prapremierą utworów skomponowanych pod inspiracją Miasta Cudów.

W programie:
Poulenc – koncert organowy g-moll
Mozart Sonata – kościelna C-dur (KV 329)
Haendel – koncert organowy g-moll op. 7 nr 5
Cornelius – oncert organowy – prapremiera światowa
Orkiestra Festiwalowa DFM
Wojciech Rodek – dyrygent
Thomas Cornelius – organy

Aby przybliżyć Państwu sylwetkę artysty, oto jego krótka biografia:
Thomas Cornelius – Kompozytor, pianista, klawesynista i organista. Autor muzyki do ponad 30 filmów dla niemieckiej telewizji m.in. Arte, ARD, ZDF. Jako pianista i organista koncertuje z największymi niemieckimi orkiestrami m.in. NDR Sinfonieorchester, Bamberger Symphoniker, Hamburger Symphoniker. Obecnie realizuje zamówienie kompozytorskie dla Zespołu Pieśni i Tańca “Śląsk” oraz kompozycje dla Filharmoników Berlińskich. Urodził się w Szleswig w Niemczech. Edukację muzyczną rozpoczął w tamtejszej Katedrze. Po maturze podjął studia w Wyższej Szkole Muzycznej w Lübeck. Uczył się tam gry na organach u prof. E. Lauer, ponadto uczył się dyrygentury, teorii muzyki, klawesynu i śpiewu. Następnie uzyskał dyplom mistrzowski z zakresu muzyki w Wyższej Szkole Muzycznej i Teatralnej w Hamburgu (organy u prof. W. Zerer, kompozycja u prof. R. Bahr). Już podczas studiów był organistą w katedrze w St. Marien w Hamburgu. Następnie pracował przez rok jako muzyczny dyrektor w archikatedrze St. Petri w Hamburgu. Wygrywał nagrody na krajowych i międzynarodowych konkursach organowych. Studiował także Yale University (USA).

Zatem zapraszamy wszystkich, z bliższych i dalszych stron, zarówno stałych uczestników naszych organowych festiwali i koncertów oraz tych, którzy do tej pory nie spotkali się z tego rodzaju muzyką… odkryjmy razem jej piękno, zwłaszcza, że nic to nie kosztuje, a na dłuższą chwilę możemy oderwać się od codzienności i zatopić w pięknej muzyce.. do zobaczenia!

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze