BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Redakcja

,,Dolnoślązak umie pływać 2018” – kolejna edycja

W ramach II edycji programu DOLNOŚLĄZAK UMIE PŁYWAĆ 2018 Gmina Bardo otrzymała 30 miejsc dla uczniów klas II i III. To już kolejne środki zdobyte w ostatnich latach przez Gminę Bardo na naukę pływania.

Program zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych. Całość projektu finansowana jest z funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz przy wsparciu Gminy Bardo. Operatorem i realizatorem całości programu jest Dolnośląska Federacja Sportu.

II edycja programu to 10 kolejnych poniedziałkowych wyjazdów na Krytą pływalnię w Kłodzku, w czasie których zajęcia realizowane będą w blokach 2 x 45 minut, tj. 1,5 godziny zajęć na basenie, łącznie 20 godzin lekcyjnych. Udział dzieci w projekcie jest bezpłatny. 24 września 2018 r. odbyły się już pierwsze zajęcia pod kierunkiem instruktorów pływania: p. Natalii Izdebskiej i p. Pawła Jasińskiego. Opiekę nad dziećmi w czasie wyjazdów sprawować będą p. Renata Gerent – Pocian i p. Renata Dyoniziak oraz rodzice dzieci biorących udział w projekcie.

Realizacja projektu zakończy się 26 listopada 2018 r.

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze