BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Marta

Dolnoślązak umie pływać 2018

 

„Dolnoślązak umie pływać” to program nauki pływania skierowany do uczniów klas I – III szkół podstawowych, który zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu „nauki pływania”. Całość projektu finansowana jest z funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz przy wsparciu Gminy Bardo. Operatorem i realizatorem całości programu jest Dolnośląska Federacja Sportu.

W ramach realizacji projektu w 2018 roku do I edycji programu zakwalifikowała się m.in. Gmina Bardo, otrzymując 45 miejsc dla uczniów klas II – III.

I edycja programu to 10 wyjazdów na Krytą pływalnię w Kłodzku, w czasie których zajęcia realizowane będą w blokach 2 x 45 minut, tj. 1,5 godziny zajęć na basenie – łącznie 20 godzin lekcyjnych. Pierwsze zajęcia na krytej pływalni w Kłodzku odbyły się 9 marca 2018 r. Kolejne odbywać się będą w każdy kolejny piątek, a realizacja projektu zakończy się 25 maja 2018 r.

Udział dzieci w projekcie jest bezpłatny.

Zajęcia na krytej pływalni w Kłodzku odbywają się będą pod kierunkiem instruktorów pływania: p. Natalii Izdebskiej, p. Pawła Jasińskiego oraz p. Arkadiusza Bohowicza.

W czasie wyjazdów opiekę wychowawczą będą sprawować nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. KEN w Bardzie oraz rodzice dzieci biorących udział w projekcie.

Koordynator programu: Beata Bujnowicz

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze