BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Norbert

DOLNOŚLĄZAK UMIE PŁYWAĆ 2023 i DELFINEK

W ramach I edycji programu DOLNOŚLĄZAK UMIE PŁYWAĆ 2023 Gmina Bardo otrzymała 30 miejsc dla uczniów klas I - III. To już kolejne środki zdobyte w ostatnich latach przez Gminę Bardo na naukę pływania.

   Program zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych. Całość projektu finansowana jest z funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Gminy Bardo. Operatorem i realizatorem całości programu jest Dolnośląska Federacja Sportu.
I edycja wiosenna programu to 10 kolejnych sobotnich wyjazdów na Krytą pływalnię w Kłodzku, w czasie których zajęcia realizowane będą w blokach 2 x 45 minut, tj. 1,5 godziny zajęć na basenie,  łącznie 20 godzin lekcyjnych. Udział dzieci w projekcie jest bezpłatny.

   W odpowiedzi na duże zainteresowanie rodziców udziałem ich dzieci w zajęciach z nauki pływania, sobotnimi zajęciami na krytej pływalni w Kłodzku zostało objętych dodatkowo 17 uczniów z klas II i III, którzy realizują projekt ,,Delfinek” w całości finansowany ze środków GKRPA. Grupa ta będzie objęta  także  20 godzinami zajęć z nauki pływania, a udział dzieci w zajęciach jest bezpłatny. Pierwsze zajęcia na krytej pływalni w Kłodzku odbyły się 11 marca 2023 r. Opiekę nad dziećmi sprawować będą nauczyciele i rodzice dzieci biorących udział w obu projektach, których realizacja zakończy się 3 czerwca 2023 r.

  • Umiem Pływać 2023 - I edycja (4)
  • Umiem Pływać 2023 - I edycja (5)
  • Umiem Pływać 2023 - I edycja (2)
  • Umiem Pływać 2023 - I edycja (8)
  • Umiem Pływać 2023 - I edycja (10)
  • I edycja Umiem pływać 2023 (2)
  • I edycja Umiem pływać 2023 (1)

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze