BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Marta

Dom Dziennego Pobytu w Bardzie

 

Podczas ostatniego spotkania z lekarzami z Fundacji „Wspieramy Seniorów” z Wrocławia, Burmistrz Miasta i Gminy Bardo Krzysztof Żegański  przekazał naszym seniorom informację, o planowanym remoncie budynku po byłym przedszkolu, który zostanie zaadaptowany na Dom Dziennego Pobytu dla Seniorów.

Dzisiaj możemy Państwa poinformować, że w tym tygodniu, rozpoczęły się prace remontowe dachu na wspomnianym budynku. „Bardzo się cieszę, że powstanie w Bardzie takie miejsce, gdzie seniorzy będą mogli poczuć się jak u siebie w domu, a dodatkowo odbywać się to będzie pod czujnym okiem specjalistów, którzy z troską zajmą się przebywającymi tam seniorami. Przeznaczyliśmy na ten cel, ze środków budżetu gminy 183.100,00, które zostaną wykorzystane na remont dachu oraz przygotowanie dokumentacji projektowej” informuje burmistrz Krzysztof Żegański.

Temat wspierania seniorów, nie od dziś jest poruszany w naszej gminie. Uruchamianych jest wiele projektów z myślą o starszych, a także podejmowane są liczne działania, by zaktywizować bardzian np. zajęcia w Centrum Kultury i Biblioteki oraz te, prowadzone przez stowarzyszenia. Biorąc pod uwagę postępujący proces starzenia się naszego społeczeństwa, coraz częściej zastanawiamy się nad uruchomieniem nowych narzędzi, by wesprzeć seniorów. Takim rozwiązaniem, jest właśnie Dom  Dziennego Pobytu, w którym do dyspozycji będą różnego rodzaju zajęcia kulturalne, sportowe, terapia zajęciowa czy rehabilitacja.

„Plusy powstania Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów w Bardzie, dostrzegają również członkowie ich rodzin. Dzięki takiemu wsparciu, osoby, które na co dzień opiekują się starszymi, będą mogły np. realizować się zawodowo lub załatwić różne sprawy, pozostawiając swoją bliską osobę pod dobrą opieką” – dodaje burmistrz.

Dom dla seniorów będzie tworzony z myślą o nich, dlatego istotne jest, by poznać oczekiwania samych zainteresowanych.  W tym celu będziemy prowadzić konsultacje z seniorami już na etapie powstania projektu. O dalszych postępach z prac powstania Domu Dziennego Pobytu,  będziemy Państwa informować na bieżąco.

  • dzienny dom seniora (1)
  • dzienny dom seniora (2)
  • dzienny dom seniora (3)
  • dzienny dom seniora (4)
  • dzienny dom seniora (5)

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze