BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Norbert

Dotacja na remont zabytkowej Bazyliki Mniejszej w Bardzie

 

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało dotacje na ochronę zabytków. Wśród kilkudziesięciu wniosków,  dotację otrzyma też Bazylika Mniejsza w Bardzie!

Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bardzie otrzyma 130 tys. zł na remont ołtarza głównego z 1715 roku z cudowną figurą Najświętszej Maryi Panny i obrazem Michała Willmana.! Cieszy nas bardzo, iż tak ważny w naszym mieście zabytek zostanie poddany pracom konserwatorskim, by mógł przez wiele następnych lat spełniać swoją funkcję oraz być podziwiany przez pielgrzymów i turystów.

„Celem priorytetu jest zachowanie materialnego dziedzictwa kulturowego, realizowane poprzez konserwację i rewaloryzację zabytków nieruchomych i ruchomych oraz ich udostępnianie na cele publiczne” – czytamy na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Prace zostaną ukończone w tym roku. Podkreślamy, jak ważne jest, by dbać o zabytki, nie tylko sakralne, by przetrwały kolejne lata w dobrym stanie i dawały świadectwo naszej historii, kultury i religii.

Mnóstwo wniosków z powiatu ząbkowickiego nie otrzymało dotacji, tym bardziej nas cieszy, iż Bazylika Mniejsza w Bardzie znalazła się na liście dotacji. Łączna kwota to pół miliona złotych, wśród obiektów, które podlegną konserwacji jest również Twierdza Srebrna Góra, Parafia pw. św. Jerzego w Ziębicach, Parafia prawosławna pw. św. Jerzego w Ząbkowicach Śląskich, Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Jana Chrzciciela w Henrykowie i fundacji Rezydentów Opatów Henrykowskich.

źródło zdjęcia: www.info.wiara.pl

 

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze