BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Aneta Macherzyńska

DOŻYNKOWA TRADYCJA…

 

Zapraszamy na Gminne Dożynki w Opolnicy! Święto plonów, które jest podsumowaniem całego roku ciężkiej pracy i uwieńczeniem zbiorów. Będzie również okazją do wspólnej zabawy! Już dzisiaj możemy zapewnić, że w tegorocznych obchodach dożynkowych, nie zabraknie ani tradycji, ani dobrej zabawy… O godzinie 12.30 uczestnicy uformują barwny i rozśpiewany korowód, by następnie udać się na miejsce uroczystości (PORT Opolnica). Tam rozpocznie się Dziękczynna Msza Polowa, którą oprawi zespół Wiolinek wraz z Orkiestrą Dętą ze Złotego Stoku. Odbędzie się również, tradycyjny ceremoniał przekazania chleba gospodarzowi dożynek – tzw. MISTERIUM CHLEBA i wspólne jego dzielenie z mieszkańcami oraz przybyłymi gośćmi. Następnie zostaną zaprezentowane i ośpiewane wieńce dożynkowe wraz z wspólnym tańcem dożynkowym – „CHODZONY”

Ponadto, organizatorzy zapewnili program dla każdego uczestnika imprezy. Będą występy lokalnych zespołów ludowych Wiolinka i Przełomiaków oraz zamiejscowych ze Świdnicy ZPiT Jubilat oraz Borysławiacy z Ukrainy. Oprócz stałej części zabawy jaką jest turniej dożynkowy, dostarczona zostanie dawka humoru w postaci występu teatru LAJT z Janowca z autorskim programem „Co z tą wsią? oraz pokazy gminnych OSP. Będą stoiska z lokalnymi wyrobami, a dzieci będą mogły poskakać na dmuchańcach oraz wziąć udział w konkurencjach sportowych przygotowanych przez stowarzyszenie RED DRAGON.

Punktem kulminacyjnym dożynkowej imprezy, będzie koncert DISCO-LATO w wykonaniu zespołu Alibii, zakończonym pokazem sztucznych ogni oraz zabawą taneczną, do której porwie wszystkich Dawid Skowron z Opolnicy.

Zapraszamy wszystkich do wspólnego biesiadowania w Opolnicy!

 

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze