BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności / Galerie zdjęć i wideo

Autor:Publikacja: Redakcja

Dzień Seniora w Gminie Bardo

Od wielu lat w Gminie Bardo w październiku odbywa się spotkanie z okazji Dnia Seniora. Tak też stało się i w tym roku – 4 października – nasi szacowni seniorzy zostali zaproszeni na spotkanie w Centrum Kultury i Bibliotece. Organizatorzy zadbali, by wszyscy tego dnia poczuli się wyjątkowo.

Spotkanie poprzedziła Msza Święta, odprawiona przez Ojca Proboszcza Mirosława Grakowicza. Spotkanie otworzył Burmistrz Krzysztof Żegański, witając wszystkich zebranych i zapraszając do wspólnej zabawy. Wręczono pamiątkowe dyplomy i kwiaty na ręce wyjątkowych, aczkolwiek podkreślano, że wszyscy zebrani są wyjątkowi, seniorów. Najstarszą seniorką w Gminie Bardo jest pani Janina Topolanek, która ma 97 lat, najstarszy senior to pan Maciej Czerniawski, mający 96 lat!

Gratulacje otrzymała też pani Anna Fajfruk, która jest przewodniczącą Klubu Seniorów, przewodnicząca Caritas w Bardzie, Maria Duma oraz Wiesława Horowska – kierownik OPS w Bardzie. Seniorzy również przygotowali podziękowania dla Burmistrza Miasta i Gminy Bardo Krzysztofa Żegańskiego oraz proboszcza parafii o. Mirosława.

Po powitaniach i części oficjalnej nadszedł moment na część artystyczną, która została pięknie przygotowana. Wystąpiły dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. KEN w Bardzie z filią w Przyłęku, podopieczni Teatru Ruchu z DPS Zamek Opolnica, Jadwiga Adamska oraz dziecięca część Zespołu Wiolinek. Zaśpiewano całą masę utworów, które znane są wszystkim i na pewno budzą wiele wspomnień.

Nie zabrakło też oficjalnego toastu oraz wspólnie odśpiewanego „Sto lat”… a na koniec tańców, gdzie panie mogły zatańczyć z burmistrzem Krzysztofem Żegańskim.

Na koniec wśród osób przybyłych na spotkanie zostały rozlosowane kosze-niespodzianki. Spotkanie upłynęło w miłej i wyjątkowej atmosferze. Najstarsze obecne na spotkaniu mieszkanki życzyły wszystkim, by w tym samym gronie spotkać się za rok! I tak też uczynimy, bo nasi seniorzy mają w sobie tyle dobra, ciepła i mądrości, że takie tradycje i święta trzeba celebrować!

Dziękujemy wszystkim sponsorom tej wyjątkowej uroczystości:

 1. Marcin Skoczeń – firma Skomar
 2. Bożena Wiszowaty – sklep spożywczo-przemysłowy Dorota w Bardzie
 3. Joanna Tokarz – Sadownictwo Laskówka
 4. Renata i Adam Struczyńscy – Piekarnia Przyłęk
 5. Laura Ślusarenko – mgr rehabilitacji ACTIMED – sprzęt rehabilitacyjny
 6. Katarzyna Grabowska – Gabinet terapii logopedyczno-pedagogiczno-psychologicznej “TERLOPEPS”
 7. Hanna Łytko – Pracownia Terapii Integracji Specjalistycznej Logopedii
 8. Adam i Alicja Majerczyk – Kwiaciarnia Alicja w Krainie Kwiatów Ząbkowice Śląskie
 9. Anna i Sławomir Węgrzynowie – Planeta Bardo

Podziękowania za wypieki:

 • Klub Seniora
 • Zespół Caritas
 • Bronisz Ewa

Podziękowania dla:

 1. Dzieciom i nauczycielom zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bardzie, DPS Zamek w Opolnicy, zespołowi Wiolinek, Jadwidze Adamskiej
 2. Paniom z klubu Seniora
 3. Zespołowi Caritas
 4. Pracownikom OPS w Bardzie
 5. Pracownikom CKiB w Bardzie
 6. Wolontariuszom – podopiecznym OPS

Specjalne podziękowania składamy pracownikom kuchni Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bardzie za przygotowanie przepysznego poczęstunku!

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze