BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Norbert

II Integracja Pływacka Podopiecznych Domów Pomocy Społecznej

 

II Integracja Pływacka Podopiecznych Domów Pomocy Społecznej, WTZ i Stowarzyszeń odbyła się na basenie Aqua Park w Kudowie w dniu 24 listopada br.

Organizatorem tego sportowego przedsięwzięcia był: DPS Szczytna i współorganizatorem KSPON Kudowie Zdrój. Wśród uczestniczących placówek byli: DPS w Podzamku, Ścinawce Dolnej 17, Bardo-Opolnica, Stacionar Cesta Nachod , KSPON, Szczytna oraz WTZ Wałbrzych. Ogólnie to ok. 65 osób.

Integracja pływacka osób niepełnosprawnych w swojej formule przewidywała konkurencje dostosowane do predyspozycji uczestników, były to dyscypliny szybkościowe, tj: sprint na 25 m. Freestyle z pozycji zanurzonej, wyścig na nogach na 15 m oraz wyścig na desce pływackiej na 15 metrów. Nie zabrakło konkurencji technicznych i sprawnościowych, tj: wpłynięcie do okręgu, rzut piłką do okręgu, czy przeciągnie liny.

Wśród wyników zasługujących na uznanie, w konkurencjach szybkościowych; a) w sprincie na 25 m. zawodnik z Podzamka Falkowski Andrzej, czas 21.38s., czy zawodnik z Opolnicy Pietrzak Maciej z czasem 21.77s. 1. b) w wyścigu na desce pływackiej, zawodnik z Opolnicy Pietrzak Maciej osiągnął czas 16,13s. na szacunek wśród kobiet zasługuje zawodniczka z Czech Renata Warnikova, która osiągnęła zaledwie 20,38s., konkurując skutecznie z mężczyznami. 2. c) konkurencje techniczne odbyły się bardzo skutecznie i nie przysporzyły kłopotów, placówki generalnie zdobywały komplety pkt. W konkurencji przeciągania liny bezkonkurencyjni byli zawodnicy z Barda-Opolnicy, drugie m-ce w tej konkurencji przypadło DPS w Ścinawce Dolnej 17.

Reasumując wyniki, które były oceniane w dwóch kategoriach, tzn. sprintu indywidualnego na 25 m. w stylu dowolnym pierwsze miejsce zdobył Andrzej Falkowski (DPS Podzamek), na drugim stopniu podium uplasował się zawodnik z Barda Pietrzak Maciej, na trzecim stopniu uplasował się Szubryt Daniel ( DPS Ścinawka Dln.)

W klasyfikacji generalnej najwięcej punktów zdobyła placówka z DPS Bardo-Opolnica z wynikiem 47pkt., drugie miejsce przypadło Ścinawce Dolnej 17, na trzecim stopniu podium znalazł się DPS w Podzamku K-ko. Kolejne miejsca to: DPS Szczytna 39 pkt., Czech Republik Nachod 33 pkt., WTZ osiągnęły 27 pkt., oraz KSPON z wynikiem 19 pkt. Zwycięzcy na koniec integracji otrzymali pamiątkowe dyplomy i statuetki pływackie w konkurencji indywidualnej i klasyfikacji generalnej.

W tym miejscu podziękowania należą się prezesowi Aqua park w Kudowie p. Krzysztofowi Hołubie za bezpłatne użyczenie basenu oraz Staroście Kłodzkiemu p. Maciejowi Awiżeniowi za honorowy patronat. Dziękujemy za wyśmienite przygotowywanie podopiecznych wszystkim instruktorom zaprzyjaźnionych placówek. Do zobaczenia za rok!

Link do relacji TV Kłodzko http://www.tvklodzka.pl/ii-integracja-plywacka/

 

  • II Integracja Pływacka Podopiecznych DPS (1)
  • II Integracja Pływacka Podopiecznych DPS (2)
  • II Integracja Pływacka Podopiecznych DPS (3)
  • II Integracja Pływacka Podopiecznych DPS (4)
  • II Integracja Pływacka Podopiecznych DPS (5)
  • II Integracja Pływacka Podopiecznych DPS (6)

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze