BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Norbert

IV akcja sprzątania rzeki za nami!

 

Akcja sprzątanie terenów wokół  rzeki Nysa Kłodzka odbyło się w Bardzie już po raz czwarty. Uczestnicy spotkali się przy Przystani Wodnej przy ul. Skalnej w Bardzie. Do sprzątania przyłączyły się szkoły, mieszkańcy oraz osoby spoza miasta.

Ilość oraz rodzaj odpadów komunalnych wciąż nie najlepiej świadczą o naszym społeczeństwie. Celem akcji jest nie tylko budowanie świadomości ekologicznej, ale także uświadomienie mieszkańcom naszej małej ojczyzny, że walory turystyczne rok rocznie przyciągają coraz więcej turystów, a wizerunek miasta zależy nie tylko od władz miasta i prywatnych firm, ale także od nas!

Sprzątanie nie zakończyło się tylko na uporządkowaniu brzegów Nysy Kłodzkiej… na prośbę mieszkańców posprzątano również ścieżkę prowadzącą przez Wzgórze Różańcowe oraz drogę krzyżową Kalwaria. Nie zostały również pominięte ścieżki odwiedzane licznie przez samych mieszkańców prowadzące do Parku za Nysą czy też na tamę w Opolnicy.

Po sprawnie przeprowadzonej akcji Burmistrz Miasta i Gminy Bardo Krzysztof Żegański złożył podziękowania za zaangażowanie i zaprosił wszystkich na wspólne grillowanie przy Przystani Wodnej. Oprócz spotkania przy ognisku każdy biorący udział mógł otrzymać voucher na spływ pontonowy Przełomem Bardzkim od współorganizatorów akcji – firmy Ski – Raft.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za pomoc i zapraszamy za rok!

 

  • Akcja sprzątania rzeki (1)
  • Akcja sprzątania rzeki (2)
  • Akcja sprzątania rzeki (3)
  • Akcja sprzątania rzeki (4)
  • Akcja sprzątania rzeki (5)

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze