BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Norbert

IX Dolnośląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych we Wrocławiu

 

Zeszły tydzień to emocje związane z tenisem stołowym, a tu kolejne zmagania podopiecznych – zawodników klubu „Zamek” Opolnica. Tym razem po raz pierwszy uczestniczyli w mityngu pływackim. Klub reprezentowało czterech sportowców, którzy od razu odnieśli sukcesy. Trening czyni mistrza!!!

Organizatorzy ustawili poprzeczkę wysoko. W tym roku o miejsce na podium walczyła rekordowa liczba 150 sportowców, reprezentujących 17 klubów z całego Dolnego Śląska. Była to największa impreza sportowa dla osób z niepełnosprawnością intelektualną zorganizowaną na krytej pływalni znajdującej się na terenie Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Ceremonia otwarcia odbyła się zgodnie z ceremoniałem Igrzysk Olimpijskich. Rozpoczęła się o godz. 10 prezentacją zawodników oraz klubów. Następnie wprowadzana została flaga Olimpiad Specjalnych. Po odśpiewaniu hymnu wszyscy przystąpili do uroczystego ślubowania – sportowcy, sędziowie i trenerzy. Olimpijską atmosferę wydarzenia podkreśliło obecność polskich olimpijczyków – Renaty Mauer-Różańskiej i Rafała Kubackiego. – „Była to nie tylko doskonała okazja do zaprezentowania sprawności fizycznej zawodników, ale również doświadczenia przez nich prawdziwej wygranej” – powiedziała Pani Magda Krawczyk, trener i współorganizator mityngu.

Nagrodą dla wszystkich uczestników, było przeżycie wyjątkowych chwil. Zawody sędziowali Sędziowie Polskiego Związku Pływackiego. W trakcie imprezy odbyły się również pokazy pływania synchronicznego. Imprezę wspierało 60 wolontariuszy z wrocławskiej AWF i V LO we Wrocławiu.

Zawodnicy klubu „ZAMEK” zdobyli dwa brązowe, jeden srebrny i trzy złote medale. Pływanie ze sprzętem pomocniczym Piotr Klotz – brąz, Sebastian Wodziczko – złoto. Chód w wodzie Sebastian Wodziczko – złoto, Piotr Klotz – srebro. Dwóch pozostałych zawodników startowało na 50 metrów – Maciej Pietrzak – piąte miejsce, Patryk Żywar – złoty medal. Na 25 metrów Patryk Żywar – brąz. Należy również dodać, że Maciej Pietrzak na 25 m był najszybszy i bezkonkurencyjny, lecz został zdyskwalifikowany. W czasie treningów zawodnik pływał 26,82 i taki wynik został podany. Regulamin mówi iż 15% lepszy czas od podanego dyskwalifikuje. Zawodnik powinien zmieścić się w czasie nie niższym jak 22.82 a osiągnął wynik 22,24. Jeden pozytyw tej sytuacji jest taki, iż odkrywamy możliwości drzemiące w naszych mieszkańcach. Dla trenerów każdy zawodnik jest wygranym.

Link do strony https://www.youtube.com/watch?v=4Jhy_eLwEHo

 • IX Dolnośląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych we Wrocławiu (1)
 • IX Dolnośląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych we Wrocławiu (2)
 • IX Dolnośląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych we Wrocławiu (3)
 • IX Dolnośląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych we Wrocławiu (4)
 • IX Dolnośląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych we Wrocławiu (5)
 • IX Dolnośląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych we Wrocławiu (6)
 • IX Dolnośląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych we Wrocławiu (7)
 • IX Dolnośląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych we Wrocławiu (8)
 • IX Dolnośląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych we Wrocławiu (9)
 • IX Dolnośląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych we Wrocławiu (10)
 • IX Dolnośląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych we Wrocławiu (11)

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze