BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności / Galerie zdjęć i wideo

Autor:Publikacja: Redakcja

IX edycja MTB Jesień w Mieście Cudów za nami

Ponad 150 kolarzy stanęło na starcie tegorocznych zawodów MTB Jesień w Mieście Cudów. Maraton organizowany był przez Uczniowski Klub Sportowy Kusy oraz Publiczne Gimnazjum w Przyłęku.

Jak zawsze imprezę wspomagała Gmina Bardo z Burmistrzem Krzysztofem Żegańskim na czele.

Niedzielne przedpołudnie powitało wszystkich słońcem, dopisali też zawodnicy z bliższych i dalszych stron! Dzieci i dorośli przybyli ze swoimi rowerami, by stanąć w zawodach i podczas zdrowej rywalizacji sprawdzić swoje siły i hart ducha. Na pochwałę zasługują też medale i statuetki, które po raz kolejny zostały ręcznie wykonane i są oryginalną pamiątką i trofeum dla zwycięzców zawodów!

Zawody stały się motorem do promowania aktywnego wypoczynku wśród społeczeństwa, szczególnie wśród mieszkańców Miasta i Gminy Bardo i najbliższych okolic, jak i przedstawienie walorów turystycznych Gór Bardzkich przez aktywną turystykę rowerową i kolarstwo górskie.

29 września o godz. 10.00 jeszcze przed rozpoczęciem głównych zawodów o medale walczyli najmłodsi w kategoriach szkraby i szkrabiątka na dystansie około 400 metrów.

Punktualnie o godz. 11.15 Burmistrz Mista i Gminy Bardo Krzysztof Żegański ogłosił start i rozpoczęły się główne zawody MTB, gdzie zawodnicy rywalizowali na różnych etapach: Family 5 km, MINI – o długości 17 km oraz MEGA – na dystansie 37 km.

W kategorii mini OPEN najlepszy okazał się Paweł Kulikowski z Kondycja Net Team z Kłodzka, który 17-kilometrowy dystans pokonał w czasie 49 minut i 01 sekundy. Ponad minutę później na metę przyjechał Tomasz Rudnicki z Pieszyc a miejsca na podium dopełnił Alfred Przemieniecki z teamu Popolupo z Lubawki, docierając na metę po 50 minutach i 33 sekundach.

Wśród pań na dystansie mini OPEN pierwsze miejsce z czasem 1 godzina 8 minut i 40 sekund zajęła Gabriela Niciejewska z teamu Popolupo z Lubawki, drugi czas uzyskała Dorota Wizner z Sport Profit Cannondale Team z Wrocławia, zaś trzecie miejsce w tej kategorii zajęła Karolina Leśków (Opolnica) z rodzimego UKS Kusy.

Na dystansie mega OPEN zwycięstwo powędrowało do Mikołaja Jurkowlańca z Immotion Specialized Skoda Gall Icm (Wrocław), który zameldował się na mecie po 1 godzinie 50 minutach i 27 sekundach. Drugie miejsce zajął Maciej Stanowicz z Mitsubishi Materials MTB Team. Natomiast trzecia lokata także przypadła Markowi Ardelli, który do triumfatora stracił prawie trzy minuty. Zwycięzca oprócz statuetki i nagród rzeczowych otrzymał nagrodę finansową w wysokości 300 zł. Za drugie i trzecie miejsce otrzymali kolejno 200 i 100 zł.

Wśród pań na dystansie mega OPEN zwyciężyła Agata Hamera (Bielawa) z teamu Sklep Rowerowy Bike Finger Wałbrzych, która dotarła na metę z czasem 2 godziny 40 minut i 52 sekundy. Ponad 4 minuty później dotarła Magdalena Góra z Wrocławia a stawkę na podium zamknęła Martyna Wiśniewska z Monopolland Wąs Sport (Duszniki Zdrój). Zwyciężczynie oprócz nagród rzeczowych i statuetek także otrzymały nagrody pieniężne.

Wyniki poszczególnych kategorii można zobaczyć TUTAJ

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do wsparcia finansowego oraz za pomoc przy organizacji zawodów MTB Jesień w Mieście Cudów zwłaszcza: Hotelowi Bardo, Ultimie Sport, Ski-Raft oraz Firmie Kordas (piękne statuetki) i OSP Przyłęk. Specjalne podziękowania dla prowadzącego zawody Adriana Ferenca.

Już dzisiaj zapraszamy na kolejną imprezę za rok!!!

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze