BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności / Komunikaty

Autor:Publikacja: Redakcja

Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Bardo

 

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy Gminy Bardo,

muszę poinformować, że dziś zostały potwierdzone dwa kolejne przypadki zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie Gminy Bardo. Liczę, że choroba u pozytywnie zdiagnozowanych przebiegnie łagodnie i już wkrótce powrócą do pełni sił.

Pragnę przypomnieć, że zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 10 kwietnia 2020r., od dnia 16 kwietnia 2020 r. do odwołania nałożony został na wszystkich obywateli naszego kraju obowiązek zakrywania ust i nosa podczas przebywania poza adresem miejsca zamieszkania lub stałego pobytu.
W praktyce oznacza to, że KAŻDORAZOWE wyjście do sklepu, apteki czy do pracy wymaga bezwzględnego zakrywania ust i nosa‼️
Państwo, jako jedyni mieszkańcy powiatu ząbkowickiego otrzymaliście odpowiednie środki ochrony już przed Świętami Wielkanocnymi w postaci rękawic, płynu  dezynfekcyjnego oraz maski ochronnej. Pakiety ochronne, co warto podkreślić, trafiły do niemal 4000 mieszkańców naszej gminy bez względu na wiek czy grupę zawodową.
Zdaję sobie sprawę, że ta wyjątkowa sytuacja będzie jeszcze trwać, dlatego już dziś zapewniam, że do Państwa domów trafią kolejne maski ochronne. Czekamy na dostawę materiałów, które posłużą nam do rozpoczęcia produkcji masek ochronnych wielokrotnego użytku, tu na miejscu w naszej gminie. Uruchomimy małą szwalnię i w tym celu poszukiwać będziemy krawcowych i chętnych do pomocy.

Podjęta przeze mnie decyzja o dystrybucji pakietu ochronnego do każdego gospodarstwa domowego w Gminie Bardo podyktowana była troską o zdrowie i zapewnieniem Państwu bezpieczeństwa, na tyle na ile to możliwe w tej trudnej dla każdego z nas sytuacji.
Teraz na Państwu spoczywa troska o zdrowie własne, sąsiadów i mieszkańców naszej Gminy, a troska ta przejawiać się powinna w noszeniu masek ochronnych zakrywających twarz i nos.
Proszę nie lekceważyć wprowadzonych przez rząd obostrzeń i apeluję o korzystanie z dostarczonych Państwu pakietów ochronnych. Od jutra noszenie masek staje się obowiązkiem zapisanym w rozporządzeniu, ale obowiązek ten powinien wynikać także z naszej społecznej solidarności.

Jeżeli ktoś z Państwa nie ma jeszcze maski ochronnej zapraszam do UMiG w Bardzie, gdzie można ją będzie pobrać.

Nośmy maski, zostańmy w domu‼️

Z życzeniami zdrowia
Burmistrz Miasta i Gminy Bardo
Krzysztof Żegański

  • kzeganski-674x1024

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze