BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Redakcja

Koncert organowy z okazji 100 rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II

 

W sobotę 17 października br zapraszamy Państwa na koncert organowy, który organizowany jest z okazji 100 urodzin Papieża Jana Pawła II. Niestety, ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną w Polsce i wprowadzone obostrzenia związane z organizacją imprez kulturalnych informujemy, że ilość miejsc w bazylice dla uczestników zostaje ograniczona. Nie mniej jednak,  z uwagi na duże zainteresowanie wydarzeniem będzie prowadzona transmisja na żywo, na którą już dziś serdecznie zapraszamy.

 

N O T A     B I O G R A F I C Z N A  Prof. Andrzej  Chorosiński

Andrzej Chorosiński – studia w warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie organów Prof. Feliksa Rączkowskiego ukończył z wyróżnieniem w 1972 roku. W tym samym roku otrzymał nagrodę specjalną na konkursie improwizacji organowej w Kilonii. Koncertował niemal we wszystkich krajach Europy, a także w Izraelu, USA, Kanadzie,Australii, Korei Południowej i Japonii. Występował w tak renomowanych miejscach jak m.in. Filharmonia Narodowa w Warszawie, Koncerthuset  w Sztokholmie, Sala im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie, Katedra Notre Dame w Paryżu, King’s College Chappel w Cambridge, Auli  im. Pawła VI  w  Watykanie czy   Katedrze  Św.  Patryka  w  Nowym  Jorku. Town Hall w Adelajdzie

Dokonał  licznych nagrań radiowych i telewizyjnych w kraju i za granicą. Nagrał też ponad  20 płyt  LP  i  CD  dla takich firm jak:   Polskie Nagrania, Veriton, EMI-Electrola, Life Records, DUX, Musicon, Dabringhaus Grimm, Megavox. W roku 2003 Związek Producentów Audio-Video przyznał  tytuł  „Podwójnej Platynowej Płyty”  płycie CD nagranej w  Bazylice w Licheniu.

W  roku  1992  otrzymał  tytuł  naukowy  Profesora  sztuk  muzycznych. Jest profesorem klasy organów  Uniwersytetu Muzycznego F.Chopina w Warszawie. W latach 1993-1999 sprawował godność rektora Akademii Muzycznej im F.Chopina w Warszawie. W  latach 1993 – 2000 był  członkiem  Prezydium  AECAM –  Stowarzyszenia  Rektorów  Europejskich  Uczelni  Muzycznych .

W roku 2008 otrzymał tytuł Doktora Honoris Causa Keymung University w Południowej Korei.

Jest honorowym  obywatelem miast   Frombork, Jelenia  Góra, Bardo  i  Kłodzko, Polanica  Zdr. przyznanych  za  zasługi w  popularyzowaniu  kultury  muzycznej.

Jest   autorem  licznych  projektów  w zakresie  budownictwa organowego  w Polsce m.in.  /Sala Opery i Filharmonii {Podlaskiej – Europejskie Centrum Kultury w Białymstoku, Bazylika w Licheniu, Kościół Wszystkich   Świętych w Warszawie. Wraz z organistą Bazyliki Św. Piotra uczestniczył w muzycznej oprawie  uroczystości Kanonizacji Papieży Jana XXIII i Jana Pawła II w dniu 27 kwietnia 2014 r. w Rzymie.

N O T A     B I O G R A F I C Z N A  Michał  Chorosiński – aktor

Michał Chorosiński –   ur. w Warszawie w roku 1975, ukończył Państwową Wyższa Szkołę Teatralną im. L. Solskiego w Krakowie w roku 1999. W tym samym roku wystąpił w roli młodego Karola Wojtyły w filmie poświęconym Ojcu Świętemu p.t.  „Psałterz Renesansowy”. W roku 2001 otrzymał nagrodę Grand Prix na II ogólnopolskim konkursie recytatorskim „Verba Sacrum „ w Poznaniu. Współpracował  z wieloma wybitnymi reżyserami m in. , Jerzym Hoffmannem, Mikołajem Grabowskim, Pawłem Miśkiewiczem, Janem Szurmiejem. Był gościnnym aktorem Teatr Słowackiego, Teatru Ludowego , Teatru Stu w Krakowie, Teatrami w Jeleniej Górze i Kaliszu. Obecnie jest aktorem Teatru Polskiego we Wrocławiu. Brał udział w wielu filmach polskich – m.in. „Ogniem i mieczem”, Stara baśń” oraz licznych serialach telewizyjnych „Adam, i Ewa”,  „Pierwsza miłość”, „Klan” . Dużą  popularność przyniosła mu rola Leszka  Skalskiego w serialu „M jak miłość”. Aktualnie gra jedna z głównych ról w serialu „Lombard” w telewizji „Puls”.

 

 

 

  • Chorosinski-Bardo 1v2
  • Lombard-sesja-fotografie-Grzegorz-Golebiowski-117

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze