BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Norbert

„Matematyczne mądre głowy”

 

20 marca w ZSP im. KEN w Bardzie odbył się szkolny etap konkursu „TO Matematyka” dla uczniów klas 3 i 4, organizowanego przez Szkołę Podstawową TIKKUN OLAM we Wrocławiu. Uczniowie zmagali się z zadaniami wymagającymi przede wszystkim niekonwencjonalnego, nieschematycznego myślenia.

Ideą Konkursu jest rozwijanie zainteresowań matematycznych wśród dzieci, doskonalenie umiejętności samodzielnego formułowania myśli, rozwijanie wyobraźni, rozwiązywanie problemów matematycznych. Szkolny etap koordynowała pani Anna Jurczyc. To kolejne z wielu przedsięwzięć matematycznych, z których powoli bardzka podstawówka robi się sławna.

Do finału Konkursu Matematycznego „TO Matematyka” zakwalifikowali się z ZSP uczniowie klas IV. Ogółem w konkursie wzięło udział ponad 300 uczniów z 18 dolnośląskich szkół. Do finału, który odbędzie się 5 kwietnia br. we Wrocławiu, zakwalifikowało się 101 uczniów, w tym 50 w kategorii klas czwartych. Reprezentanci ZSP w Bardzie to: Amelia Kononowicz (IVb), Marcelina Więcław, Igor Skiba, Błażej Staniak (IVa).Opiekę nad uczniami sprawuje pani Anna Jurczyc.

  • Matematyczne mądre głowy (1)
  • Matematyczne mądre głowy (2)
  • Matematyczne mądre głowy (3)
  • Matematyczne mądre głowy (4)

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze