BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Norbert

Nagroda za wybitne osiągnięcia naukowe dla Natalii Mosór

 

Podczas Sesji Rady Miejskiej 22 czerwca, nagrodę za wybitne osiągnięcia naukowe otrzymała mieszkanka Barda – Natalia Mosór. Nagroda została wręczona przez Burmistrza Krzysztofa Żegańskiego, który docenia wybitnych mieszkańców naszej Gminy. Otrzymała nagrodę w wysokości 2000 zł!

Natalia w roku szkolnym 2016/2017 ukończyła Społeczną Szkołę Podstawową w Kłodzku i uzyskała średnią ocenę 5,83. Ocenę z zachowania miała wzorową. Uczennica od 3 lat uczestniczy w programie edukacyjnym „Odyseja Umysłu” i w roku szkolnym 2016/2017 drużyna, w której bierze udział Natalia Mosór zakwalifikowała się do finału regionalnego, który odbył się we Wrocławiu oraz do finału ogólnopolskiego, gdzie zajęła 2 miejsce.

Zajęcie 2 miejsca umożliwiło drużynie reprezentowanie Polski, Kłodzka oraz Barda na Światowych Finałach „Odysei Umysłu” w Stanach Zjednoczonych.
Natalia Mosór za sukcesy na eliminacjach regionalnych oraz udziału w 26 ogólnopolskim finale Odysei Umysłu – końcowym etapie krajowej edycji międzynarodowego konkursu edukacyjnego Odyssey of the Mind otrzymała gratulacje z Ministerstwa Edukacji Narodowej.

„Odyseja Umysłu” to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu uczącego przede wszystkim kreatywnego, niestandardowego, krytycznego myślenia, twórczego rozwiązywania problemów oraz współpracy, odpowiedzialności, autoprezentacji, szacowania kosztów, logicznego myślenia etc. Konkurs składa się z Eliminacji Regionalnych, z Finału Ogólnopolskiego i Mistrzostw Świata w Stanach Zjednoczonych.

Korzenie „Odysei Umysłu” sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku na Uniwersytecie Rowana w USA. Wiosną 1978 roku drużyny reprezentujące 28 szkół średnich ze stanu New Jersey wystartowały w pierwszym turnieju twórczego rozwiązywania problemów… W ten sposób narodziła się „Odyseja Umysłu”.
W 1989 roku ideę „Odysei Umysłu” sprowadziła do Polski prof. Józefa Sołowiej, psycholog twórczości z Uniwersytetu Gdańskiego. Pierwsza krajowa edycja konkursu została zorganizowana w 1992 roku w Gdańsku.
Drużyna rozwiązuje dwa rodzaje problemów : długoterminowy i problemy spontaniczne czyli zadania – niespodzianki, gdzie uczą się działać w warunkach niedoboru czasu, środków, informacji, rozwijając umiejętności improwizacji etc.

Natalia Mosór od 3 lat pracuje w grupie, która w tym roku zajęła 2 miejsce w Polsce i otrzymała możliwość reprezentowania Polski, Kłodzka i Barda na Światowych Finałach Odysei Umysłu w USA.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów i osiągnięć!

 • Nagroda dla Natalii Mosór (1)
 • Nagroda dla Natalii Mosór (2)
 • Nagroda dla Natalii Mosór (3)
 • Nagroda dla Natalii Mosór (4)
 • Nagroda dla Natalii Mosór (5)
 • Nagroda dla Natalii Mosór (6)
 • Nagroda dla Natalii Mosór (7)
 • Nagroda dla Natalii Mosór (9)
 • Nagroda dla Natalii Mosór (10)
 • Nagroda dla Natalii Mosór (11)
 • Nagroda dla Natalii Mosór (13)

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze