BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Norbert

NOC BIBLIOTEK W PRZYŁĘKU

„Gdyby ludzie byli uzależnieni od książek w takim samym stopniu jak od smartfonów, używek, telewizji, Facebooka… świat byłby lepszy”

Myśl ta wspaniale odnosi się również do dzieci i młodzieży. Uczniowie, którzy czytają podnoszą poziom szkoły, są bardziej świadomi swoich życiowych wyborów, mają szanse na lepszy start w życie dorosłych.

Popularyzacji biblioteki szkolnej oraz szerzej – czytania – służy przyłączenie się biblioteki szkolnej w Przyłęku do ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”. Tegoroczna akcja NOC BIBLIOTEK będzie przebiegać pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”, które odnosi się zarówno do odnajdywania wspólnego języka dla młodszych i starszych miłośników książek, jak i wspólnego języka przekładu literatury na film, komiks, ilustrację, piosenkę itp. – jak i wspólnego języka twórców i czytelników literatury.
Już w najbliższą sobotę grupa uczniów z klas szóstych i siódmych w nieco odmienny sposób spędzi czas w szkole, a dokładnie w szkolnej bibliotece. Dzięki temu, że organizatorzy ogólnopolskiej akcji dostarczyli film (adaptacja filmowa komiksu „Ptyś i Bill”) z jednorazową licencją, postanowiliśmy zaprosić mieszkańców Przyłęku ( a nawet całej gminy) na pokaz filmowy. Będzie to może początek spotkań z filmem, jakie odbywać się będą w Przyłęku w ramach projektu realizowanego przez bibliotekę a dofinansowanego przez Gminę. W ramach Nocy Bibliotek odbędzie się również spotkanie z pisarzem K. Gembarą autorem książki „Braterstwo mieczy”.

NOC BIBLIOTEK rozpocznie się w budynku Szkoły Podstawowej w Przyłęku w sobotę 5 października i zakończy w niedzielę o godz. 9.00.

Zapraszamy

 

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze