BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności / dla mieszkańca

Autor:Publikacja: Redakcja

Opaski ratujące życie trafiły do seniorów z Gminy Bardo

 

W piątek w Centrum Seniora w Bardzie, burmistrz Krzysztof Żegański oraz kierownik OPS Jadwiga Smarżyk wręczyli 11 mieszkańcom naszej gminy opaski bezpieczeństwa. Jest to efekt realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Bardzie programu „Korpus Wsparcia Seniorów” finansowanego z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Realizacja projektu to koszt całkowity wynoszący 9504 złote z czego dofinansowanie wyniosło 6999.70, a wkład własny gminy to 2504,30 zł.

Opaska bezpieczeństwa to niewielkie urządzenie w kształcie zegarka zakładane na nadgarstek, które zapewnia bezpieczeństwo noszącemu. Urządzenie regularnie wykonuje pomiary parametrów życiowych i przesyła je do centrum telemedycznego. W centrum pracują ratownicy, którzy na bieżąco monitorują stan użytkowników opaski. W razie wezwania pomocy przez przycisk SOS lub pogorszenia się parametrów życiowych ratownicy kontaktują się z użytkownikiem i udzielają mu pomocy.

Do wsparcia w formie opaski bezpieczeństwa zostali wskazani seniorzy, którzy najbardziej potrzebują tego typu pomocy, w szczególności pod uwagę brany był stan zdrowia i sytuacja mieszkaniowa (osoba samotna) seniora.

Grono beneficjentów programu będzie stale poszerzane w zależności od zapotrzebowania.

Wszystkim seniorom życzymy dużo zdrowia i oby opaska nie musiała być przez nich wykorzystywana.

  • opaski życia dla seniorów marzec 2023 (27)
  • opaski życia dla seniorów marzec 2023 (2)
  • opaski życia dla seniorów marzec 2023 (23)
  • opaski życia dla seniorów marzec 2023 (5)
  • korpus wsparcia seniorów

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze