BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Norbert

Pani Agnieszka Bździuch obchodziła 93 urodziny

 

30 października swoje urodziny obchodziła Pani Agnieszka Bździuch. Z tej okazji szanowną Jubilatkę odwiedził burmistrz Gminy Bardo Krzysztof Żegański wraz z Kierownikiem OPS Wiesławą Horowską.

Jak miło było spotkać panią Agnieszkę cieszącą się dobrym zdrowiem oraz otoczona opieką bliskich! Pani Agnieszka była bardzo szczęśliwa, że kolejne urodziny może świętować razem z przedstawicielami Gminy Bardo oraz bliską rodziną. Cieszyła się z kwiatów oraz życzeń.

To już tradycja, iż władze miasta odwiedzają Jubilatów. Jest ich w naszej Gminie sporo, a z panią Agnieszką spotkaliśmy się po raz trzeci. Odśpiewano piękne pieśni urodzinowe, a najbliższa rodzina była szczęśliwa, że pani Agnieszka jest seniorką rodu.

Agnieszka Bździuch urodziła się w Chucisku, powiat biłgorajski, województwo lubelskie. Pochodzi z wielodzietnej rodziny, miała 2 siostry i 2 braci. Rodzice Andrzej i Aniela zajmowali się gospodarstwem, chowali bydło i trzodę chlewną.

Ojciec zmarł jak pani Agnieszka była bardzo mała. Matka z pomocą najstarszej siostry zajmowały się gospodarstwem i dziećmi. W okresie wojny została wywieziona do Niemiec w zastępstwie za siostrę, która została, aby pomagać mamie w gospodarstwie.

Tam, przez trzy lata pracowała w fabryce grzebieni. Razem z koleżanką uciekły i przyjęły się do pracy u gospodarza, jednakże zostały złapane i odbyły karę więzienia. W Niemczech poznała męża Józefa i maju 1946 roku wzięli ślub. Razem wrócili do Chuciska, gdzie urodziła się ich córka Krystyna, a następnie do Przyłęku, gdzie urodził się syn Janusz. Po kilku latach przeprowadzili się do Barda.

Mąż zachorował na gruźlicę i zmarł, przeżyli razem 9 wspólnych i szczęśliwych lat. Pani Agnieszka pracowała w BZP i sama wychowywała dzieci.  Doczekała się czworo wnuków i troje prawnuków. Zawsze miała bardzo dobre relacje z ludźmi.

Jubilatce składamy raz jeszcze serdeczne życzenia zdrowia i radości życia!

  • Pani Agnieszka Bździuch obchodziła 93 urodziny (1)
  • Pani Agnieszka Bździuch obchodziła 93 urodziny (2)
  • Pani Agnieszka Bździuch obchodziła 93 urodziny (3)
  • Pani Agnieszka Bździuch obchodziła 93 urodziny (4)
  • Pani Agnieszka Bździuch obchodziła 93 urodziny (5)
  • Pani Agnieszka Bździuch obchodziła 93 urodziny (6)
  • Pani Agnieszka Bździuch obchodziła 93 urodziny (7)
  • Pani Agnieszka Bździuch obchodziła 93 urodziny (8)
  • Pani Agnieszka Bździuch obchodziła 93 urodziny (9)

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze