BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Norbert

Piłkarze z DPS Opolnica o włos od awansu do międzynarodowych rozgrywek

 

Drużyna piłkarska z Domu Pomocy Społecznej w Opolnicy nie zagra w międzynarodowym finale Seni Cup 2016.

W dniach 18-20 maja w Pogorzelicy odbył się drugi turniej kwalifikacyjny rozgrywanych w ramach Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych. Opolniczanie trafili do grupy B na podstawie meczów obserwowanych. Podczas tych gier udział w meczu powinni wziąć wszyscy zawodnicy danej drużyny. Na podstawie osiągniętych wyników i prezentowanych umiejętności zostaje przydzielona do poszczególnej grupy sprawnościowej. Opolniczanie rywalizowali z rywalami z Osieka, Warzyna, Opolna Zdroju i Rzadkowa.

– W tym roku po raz pierwszy mecze obserwowane były zaliczane do ogólnej klasyfikacji rozgrywek. Niestety ten układ okazał się pechowy dla naszej drużyny. Słabsza dyspozycja i przegrany pierwszy mecz obserwowany miały fatalne skutki. W kolejnych dniach odnieśliśmy same zwycięstwa, jednak pozwoliło nam to na zajęcie tylko drugiego miejsca – tłumaczy szkoleniowiec Marek Stanny. Awans z czterech grup uzyskiwały najlepsze zespoły.

– Drugie miejsce w grupie B to duży sukces. Grały tam bowiem ekipy prezentujące naprawdę wysoki poziom. Zabrakło nam troszkę szczęścia no i czujemy niedosyt, bo aspiracje mieliśmy ogromne – dodaje Stanny. Podopieczni DPS Opolnica cały czas jednak będą trenować i przygotowywać się do kolejnych turniejów. Najbliższy już w czerwcu.

Patronat honorowy nad turniejem eliminacyjnym Seni Cup 2016 objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. Natomiast nad Międzynarodową Ligą Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych Seni CUP w roku 2016 patronuje Polski Związek Piłki Nożnej. Organizatorem turnieju jest Fundacja „Razem Zmieniamy Świat” przy współudziale TZMO SA. Seni Cup to nie tylko emocje sportowe, to przede wszystkim integracja osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa.

W czasie trwania turnieju odbywają się atrakcje, które ubarwiają całą imprezę. W tym roku wieczorna impreza integracyjna należała do piratów. – Każdy miał wspaniałe przebranie i doskonale się bawił. Nasza drużyna zdobyła pierwsze miejsce za najatrakcyjniejszy ubiór – kończy Stanny.

źródło: express-miejski.pl

fot. Marek Stanny

  • Drużyna DPS Opolnica na turnieju eliminacyjnym Seni Cup (1)
  • Drużyna DPS Opolnica na turnieju eliminacyjnym Seni Cup (2)
  • Drużyna DPS Opolnica na turnieju eliminacyjnym Seni Cup (3)
  • Drużyna DPS Opolnica na turnieju eliminacyjnym Seni Cup (4)
  • Drużyna DPS Opolnica na turnieju eliminacyjnym Seni Cup (5)

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze