BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Norbert

Podopieczni DPS „Zamek” w Opolnicy powalczą o awans do finału międzynarodowego

 

Podopieczni Domu Pomocy Społecznej „Zamek” w Opolnicy przygotowują się do turnieju kwalifikacyjnego Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych – Seni Cup.

Turniej odbędzie się w dniach 18-20 maja w Pogorzelicy oraz Niechorzu, a jego zwycięzca otrzyma przepustkę do turnieju finałowego w Toruniu, który zaplanowano na początek lipca. Weźmie w nim udział kilkanaście drużyn z innych krajów takich jak Niemcy, Ukraina, Rosja, Litwa, Łotwa czy Czechy.

Drużyna DPS Opolnica składa się z następujących zawodników: Siemiński Sylwester, Żywar Patryk, Konieczko Andrzej, Piasecki Maciej, Pietrzak Maciej, Wadoń Andrzej i Konicki Arkadiusz. Ich opiekunem jest Marek Stanny, który dba o to, aby zespół był jak najlepiej przygotowany do międzynarodowych rozgrywek. Ekipa bardzo sumiennie przepracowała zimowy okres przygotowawczy, trenując dwa razy w tygodniu.

Podopieczni Marka Stannego zagrali również w kilku turniejach towarzyskich. Pierwszym z nich był II Turniej Halowej Piłki Nożnej zorganizowany przez DPS Opolnica na hali Słonecznej w Ząbkowicach Śląskich. Opolniczanie nie byli gościnni, wygrywając cały zawody. Kolejnym sprawdzianem był I Turniej Piłki Nożnej ORLIK Cup, który zorganizował DPS Szarocin w Kamiennej Górze. – Kolejny turniej i nasi piłkarze na najwyższym stopniu podium. Należy również dodać, że najlepszym strzelcem został nasz zawodnik Siemiński Sylwester – relacjonuje opiekun zespołu.

Przed zawodnikami DPS jeszcze jeden turniej sprawdzający. Tym razem będzie miał on miejsce w Szczytnej. Będzie to ostatnie przetarcie przed wyjazdem na turniej do Pogorzelicy i Niechorza.

– Ponadto czterech naszych zawodników zasili kadrę Dolnego Śląska i będą stanowić trzon reprezentacji na 17 Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych, który odbędzie się końcem września – cieszy się Stanny.

Sport to niepowtarzalna okazja pokazania, że pasja i miłość do piłki nożnej pozwala zatrzeć wszelkie granice i bariery tworzone wśród ludzi. Sportowa rywalizacja w duchu uczciwości i w zgodzie z zasadami fair play pozwoli chociaż na chwilę zapomnieć o swoich słabościach i niepełnosprawności. Dlatego też życzymy drużynie z Opolnicy kolejnych sukcesów i trzymamy kciuki w dalszym rozwijaniu ich umiejętności sportowych!

źródło – tekst i zdjęcia: Express-Miejski.pl

  • Zemek (1)
  • Zemek (2)
  • Zemek (3)
  • Zemek (4)

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze