BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Norbert

PORT w Opolnicy – dla mieszkańców i turystów!

 

Gmina Bardo może pochwalić się kolejnym sukcesem, który znacząco wpłynie na mieszkańców Opolnicy, jak i sąsiednich miejscowości w gminie oraz przybywających coraz liczniej turystów!

Z informacji, która wpłynęła do Urzędu dnia 17.01 wynika, że decyzją Rady Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania QWSI wniosek gminy został oceniony pozytywnie – uzyskał  maksymalne 10 pkt. I co najważniejsze, mieści się w limicie środków, którymi na ten zakres operacji dysponowała LGD.

Teraz wniosek zostanie przekazany do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, gdzie będzie podlegał dalszej weryfikacji.

Czym jest PORT? To skrót od: Punkt Obsługi Ruchu Turystycznego. To projekt innowacyjnego miejsca zlokalizowanego w Opolnicy przy szlaku pontonowo-kajakowym. W okolicy nie ma takiego miejsca, które będzie ogólnodostępne, zarówno dla turystów jak i mieszkańców, dostępne całą dobę, po wcześniejszym powiadomieniu osób opiekujących się budynkiem. Będzie to miejsce odpoczynku i integracji, dające wiele możliwości rozwoju oraz organizacji wydarzeń i spotkań. Będzie możliwość schronienia się tam przy niekorzystnych warunkach pogodowych, ugotowania i zjedzenie swoich posiłków, odpoczynku.

PORT jest uzupełnieniem działającego ruchu turystycznego, który doskonale wpisuje się w jego charakter. Odpoczynek na świeżym powietrzu, przy rzece, która w tym miejscu jest zabezpieczona malowniczą tamą, z możliwością zorganizowania sobie czasu wewnątrz budynku, jest niespotykaną atrakcją, z której skorzysta wiele ludzi.  Będzie miejscem promocji sołectwa i gminy oraz turystyki aktywnej, która stale rozwija się w okolicy. Stanie się też punktem, w którym mogą spotykać się mieszkańcy, by realizować projekty dotyczące rozwoju Opolnicy, bazując na historii, kulturze oraz walorach przyrodniczych i chronionych zwierzętach, jakie występują, m.in. muflonach. Wyróżnia to Opolnicę i może sprawić, że stanie się miejscem turystycznym i celem wypraw.

Całość inwestycji to 305 955,28 zł, z czego wnioskowana kwota pomocy stanowi 190 890,00 zł.

O kolejnych etapach zatwierdzania wniosku będziemy Państwa informować. Zakończenie inwestycji planowana jest na jesień 2018 roku, więc już niedługo Opolnica wzbogaci się o nową atrakcję!

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze