BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Redakcja

Prace remontowe ruszyły!

Rozpoczęły się prace drogowe na ulicy Głównej w Bardzie. Od 15 września zamknięty jest odcinek ulicy Głównej od mostu do kościoła. Są to prace dotyczące dalszego etapu rewitalizacji bardzkiej starówki.

Do 15 grudnia będą trwały roboty związane z wymianą nawierzchni na ulicach: Kolejowej, Głównej i Placu Wolności. W związku z tym, na powyższych ulicach (szczególnie na odcinku ul. Głównej) będą występowały utrudnienia, a drogi na czas prac będą wyłączone z ruchu. Prosimy o korzystanie z objazdu przez drogę krajową nr 8.

Od 17 września tymczasowo zawieszone zostaną przystanki autobusowe zlokalizowane dotychczas przy Placu Kasztelańskim (dla jadących do Ząbkowic Ślaskich) i Placu Wolności. Na czas prac pasażerowie ci będą mogli korzystać tylko z przystanków znajdujących się przy ul. Głównej przy cmentarzu (po obu stronach) oraz na ul. Głównej przy budynku nr 35.

Utrudnienia czekają też mieszkańców ulicy Głównej zamieszkałych w budynkach od nr 1 do 24. Ze względu na prace remontowe do połowy grudnia od lokatorów nie będzie możliwości dojechania do każdego budynku od ulicy Głównej śmieciarką i w związku z tym nie będzie możliwości odbierania odpadów komunalnych sprzed budynków. Gmina na utwardzonym terenie przy krajowej ósemce (między blokiem nr 16 a 18) oraz na parkingu przy ulicy Noworudzkiej ustawiła kontenery, do których mieszkańcy mogą wrzucać odpady zmieszane. Worki z segregowanymi śmieciami należy zostawić w pobliżu kontenera.

Na czas prac remontowanych zamknięte będzie także wejście na dziedziniec klasztorny od Placu Wolności. Do bazyliki mniejszej będzie można udać się wejściem głównym – od strony ulicy Głównej. Nieczynny jest również Punkt Informacji Turystycznej – na czas budowy informacji udzielają pracownicy Referatu Rozwoju i Promocji w Urzędzie w pokoju nr 13.

Chodniki na ulicy Głównej są otwarte dla pieszych. Zwracamy się z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności, szczególnie przez dzieci. Nie wszystkie stosują się do zasad bezpiecznego poruszania się podczas remontu. Prosimy, aby rodzice porozmawiali ze swoimi dziećmi i ostrzegli ich, żeby poruszały się tylko chodnikiem i nie schodzili na drogę.

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze