BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Marta

Promesa na wykonanie zejścia do Nysy Kłodzkiej odebrana

 

Budowy lub rozbudowy przystani wodnych, nowe wypożyczalnie sprzętu pływającego, adaptacja i zagospodarowanie terenów przyrzecznych na cele rekreacyjne – takie atrakcje dla mieszkańców naszego regionu powstaną w ramach Konkursu pn. Dolnośląski Fundusz Odrzański 2018.

Wsparcie finansowe na budowę lub rozwój małej infrastruktury związanej z rzekami lub zbiornikami wodnymi otrzymały 22 gminy. Konkurs został zorganizowany w związku z trwającym Dolnośląskim Rokiem Rzeki Odry, ustanowionym przez radnych sejmiku województwa.
Nasze działania są po to, by zwrócić uwagę na olbrzymi, często nie wykorzystany potencjał naszej Odry. Chcemy, by wypoczynek nad największa rzeką naszego regionu był nie tylko możliwy, ale i bezpieczny. Jestem pewien, że dzięki naszemu wsparciu mieszkańcy zyskają nowe miejsca rekreacji, a tereny przyrzeczne zaczną tętnić życiem. – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Kwota z budżetu województw przeznaczona na te inwestycje to 1 milion złotych. Wartość maksymalna dofinansowania jednego projektu wynosi 50 tys. zł.

Zainteresowanie konkursem było duże. Łącznie wpłynęło 69 wniosków. Komisja konkursowa wyłoniła 22, które otrzymały dofinansowanie. Trzymamy kciuki za sprawną realizacje  wszystkich projektów, które będą atrakcja nie tylko dla mieszkańców, ale i turystów odwiedzających nasz region. – wyjaśnia wicemarszałek Iwona Krawczyk.

Gmina Bardo znalazła się na 3 miejscu, wśród wybranych projektów. Będzie realizować zadanie „Wykonanie zejścia do wody na rzece Nysa Kłodzka w lewobrzeżnej części Opolnicy w gminie Bardo”. Otrzymana promesa to 49 375 zł, przy ogólnej wartości zadania prawie 100 tys. zł.

Cieszy nas, że kolejne miejsce nad rzeką – tym razem w Opolnicy nabierze nowego kształtu i służyć będzie zarówno mieszkańcom, jak i turystom – mówi Burmistrz Miasta i Gminy Bardo Krzysztof Żegański.

  • wręczono promesę (2)
  • promesa odra

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze