BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Norbert

Przypomnienie o obowiązku złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw (CEEB) !

Burmistrz Miasta i Gminy w Bardzie przypomina, że do 30 czerwca 2022 r., każdy właściciel/współwłaściciel bądź zarządca budynku zobowiązany jest do złożenia deklaracji w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Deklaracja dotyczy źródła/źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach i lokalach mieszkalnych i niemieszkalnych.

Deklarację można złożyć samodzielnie (droga elektroniczna), bez wychodzenia z domu. Żeby to robić trzeba posiadać profil zaufany, e-dowód lub podpis elektroniczny. Wystarczy wejść na stronę: https://ceeb.gov.pl/ .

Deklarację można złożyć również w Urzędzie Miasta i Gminy w Bardzie, przy ul. Rynek 2. Druk deklaracji można pobrać poniżej, pod bezpośrednim linkiem: https://www.gunb.gov.pl/strona/wzory-deklaracji-i-wnioskow lub otrzymać podczas osobistej wizyty w urzędzie.

Obowiązek złożenia deklaracji spoczywa na właścicielu/współwłaścicielu lub zarządcy budynku, w którym znajduje się źródło ciepła i spalania paliw.

Szczegółowe informacje na temat CEEB znajdą Państwo w materiałach informacyjnych na stronie internetowej: https://www.gunb.gov.pl/podmenu/1713

UWAGA! Wszelkie pytania w tej sprawie można kierować DO PRZEDSTAWICIELI GŁÓWNEGO INSPEKTORA NADZORU BUDOWLANEGO na e-mail:  info-ceeb@gunb.gov.pl

PAMIĘTAJMY! ZŁOŻENIE DEKLARACJI JEST OBOWIĄZKOWE!

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze