BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności / dla mieszkańca

Autor:Publikacja: Redakcja

Rozpoczęła się realizacja zadania pn. „Budowa altany rekreacyjnej formą stworzenia warunków do integracji społeczności lokalnej w sołectwie Dzbanów”

 

Rozpoczęła się realizacja zadania pod nazwą „Budowa altany rekreacyjnej formą stworzenia warunków do integracji społeczności lokalnej w sołectwie Dzbanów”. Projekt współfinansowany jest ze środków Budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach inicjatywy „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”.

Gmina Bardo na jego realizację otrzymała 30 000 zł, natomiast całkowita wartość inwestycji wynosie 93 000 zł.

Głównym elementem projektu jest budowa altany rekreacyjnej wraz z miejscem na grill. Ponadto w ramach projektu zaplanowano zagospodarowanie terenu o powierzchni 200 m2 m.in. poprzez jego utwardzenie, wykonanie miejsc do siedzenia i montaż dwóch lamp solarnych. W celu zachowania bezpieczeństwa w ruchu pieszym wykonane zostanie utwardzone zejście z drogi powiatowej na teren będący przedmiotem zadania. Aby dostosować obiekt do potrzeb osób niepełnosprawnych, a tym samym wyeliminować wszelkie bariery dostępności, wykonany zostanie ciąg pieszy z kostki betonowej. Ponadto, aby zapewnić bezpieczeństwo i zapobiec aktom wandalizmu na nowo powstałym terenie w budżecie zadania zaplanowany został zakup i montaż kamery monitoringu. Z powstałego obiektu korzystać będą mogli wszyscy zainteresowani (dzieci, młodzież, dorośli oraz turyści) bezpłatnie, każdego dnia tygodnia i przez cały rok. Zagospodarowanie terenu przyczyni się do polepszenia warunków służących integracji społeczności lokalnej.

Wykonawcą zadania jest firma ARTE WIELOBRANŻOWA SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA 58-260 BIELAWA, UL. NOWOBIELAWSKA 5

  • budowa altany Dzbanów ODW (2)
  • budowa altany Dzbanów ODW (1)
  • budowa altany Dzbanów ODW (5)
  • budowa altany Dzbanów ODW (3)
  • budowa altany Dzbanów ODW (4)
  • 0001

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze