BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Aneta Macherzyńska

Sadzimy drzewa w Sadzie Czereśniowym

 

Dzisiaj jest Dzień Ziemi, dlatego przy tej okazji, nie mogło zabraknąć informacji o naszych działaniach w SADZIE CZEREŚNIOWYM.
Od kilku dni trwają prace nasadzeń drzewkami czereśniowymi (100 sztuk), których szczepy pochodzą ze starych, tam rosnących drzew. Nasadzenia prowadzone są w ten sposób, by odtworzyć dawny układ sadu, jako motywu przewodniego aranżacji obiektu. Ponadto w planach tego terenu jest utrzymanie charakteru rekreacyjnego z elementami edukacyjnymi wraz z elementami małej architektury. Docelowo, w tym miejscu powstaną również miejsca gastronomiczne, plac zabaw, punkt widokowy, strefa relaksu oraz ścieżka okalająca to miejsce, przeznaczona dla najmłodszych rowerzystów, czy osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich. W tym celu, burmistrz Krzysztof Żegański spotkał się z projektantem, który opracuje projekt tej trasy, tak by naturalnie wkomponować ją w układ tego terenu. Całość Sadu Czereśniowego, będzie miała charakter proekologiczny z elementami edukacyjnymi dla dzieci i młodzieży.
Przypomnijmy, że na ten cel Gmina Bardo, otrzymała dotację w wysokości 2 473 760,46 zł w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich na zagospodarowanie terenów turystyczno-rekreacyjnych związanych z utworzeniem parku „Czereśniowy Sad”.
  • CZEREŚNIOWY SAD4
  • CZEREŚNIOWY SAD3
  • CZEREŚNIOWY SAD5
  • CZEREŚNIOWY SAD1
  • CZEREŚNIOWY SAD6

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze