BARDOmiasto cudów

Home / Czas wolny

Autor:Publikacja: Norbert

Silver Run – zawody charytatywne w biegach górskich po raz kolejny w Bardzie

 

Silver Run to cykl zawodów charytatywnych w biegach górski na krótkich i długich dystansach. Nazwa biegu ma swoją genezę od miejsca pierwszej edycji biegu, rozegranego w Srebrnej Górze na terenie Górach Sowich. Zapraszamy do Barda 1 kwietnia 2017 roku!

Zawody to świetna zabawa i idealne miejsce na rozpoczęcie swojej przygody z bieganiem po górach oraz sprawdzenie własnej kondycji fizycznej, nie tylko dla osób regularnie trenujących biegi górskie. Jeśli biegasz rekreacyjnie to Silver Run w krótszych dystansach np. 5km, 12km w górskiej scenerii i powietrzem jest właśnie dla Ciebie. Dla bardziej zaawansowanych biegaczy polecamy odpowiednio dłuższe dystanse: 21km i 42km, jako ogólnorozwojową, ciekawą formę treningu w unikalnym krajobrazie Gór Sowich i Bardzkich, wzbogaconą o współzawodnictwo.

Zawody Silver Run odbywają się w świetnej atmosferze, każdy uczestnik pomaga w zdobyciu funduszy na darmowe zajęcia wychowania fizycznego dla dzieci i młodzieży z wrocławskich domów dziecka.

Wspólna pomoc i możliwość rywalizacji z innymi zawodnikami, buduje więzi współzawodnictwa, zapewniając świetną zabawę. Zawody to też okazja do odwiedzenia atrakcji regionu malowniczego miasta Bardo i unikatowego zabytku Twierdzy Srebrna Góra.

Zawody organizowane są przez Polską Fundację Wychowania Fizycznego, to wydarzenie dla wszystkich osób zainteresowanych aktywnym wypoczynkiem w charakterze biegowych form ruchu. Udaną zabawę gwarantuje rywalizacja na czterech dystansach; 5/12 km i 21/42 km z nagrodami dla najszybszej trójki męskiej i damskiej wśród uczestników.

Miejscem rozgrywania zawodów są Góry Bardzkie i Góry Sowie, gdzie czyste powietrze dostarcza startującym dodatkowych sił, w czasie pokonywania trasy graniami szczytów górskimi i dolinami. Trasy z Silver Run są wytyczane po pieszych szlakach turystycznych, duktach górskich do transportu drzewa i trasach rowerowych MTB, co zapewnia ekspozycję walorów krajobrazowych tego pasma Sudetów Środkowych.

Z roku na rok organizujemy nowe edycje, zapraszamy serdecznie na zawody Silver Run 2017 w Bardzie, 1 kwietnia!

  • 2017 Silver Run BARDO

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze