BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności / Czas wolny / dla mieszkańca

Autor:Publikacja: Redakcja

Sobotni koncert Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego za nami!

 

W sobotę 13 sierpnia 2022r. wieczorem w Bazylice Mniejszej w Bardzie odbył się niepowtarzalny koncert pt. “Romantyczna dusza”. Wydarzenie miało miejsce w ramach X jubileuszowej edycji, cieszącego się coraz większą popularnością Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego.
Dla zgromadzonej w bazylice publiczności zagrał włoski duet niezwykle utalentowanych organistów. Stefano Pellini i Stefano Manfredini zagrali na cztery ręce i cztery nogi.
W repertuarze sobotniego koncertu znalazły się utwory austriackich i niemieckich kompozytorów i organistów. Sądząc po burzy oklasków włoscy artyści, znaleźli swoich fanów wśród zgromadzonych w bazylice słuchaczy.
Koncerty Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego w Bardzie odbywały się pod patronatem posła na Sejm RP Marcina Gwoździa i burmistrza Krzysztofa Żegańskiego. Warto dodać, że twórczynią i zarazem dyrektorem artystycznym festiwalu jest Magdalena Cornelius- Kulig.
Dolnośląski Festiwal Muzyczny nadal trwa i koncertuje na Ziemi Kłodzkiej. Sympatyków muzyki organowej i nie tylko zachęcamy do śledzenia wydarzeń festiwalowych. Dziękujemy za Państwa obecność i zapraszamy na koncerty Bardzkiego Lata Organowego, które zaplanowane zostały na 9 i 30 września 2022r.
  • Koncert Bardzkie Lato Organowe 05_08_2022 (3)
  • DFM 2022 (2)
  • DFM 2022 (1)
  • DFM 2022 (5)
  • DFM 2022 (3)
  • DFM 2022 (4)

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze