BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Marta

Sportowy sukces

W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej dnia 7.03.2017r. w Ciepłowodach odbył się finał powiatu  mini piłki siatkowej „czwórek” chłopców. Na boisku spotkały się reprezentacje:  SP Kamieniec , SP Ząbkowice nr2, SP Ciepłowody i ZSP Bardo. Po wygranych dwóch meczach pojawiła się szansa dla drużyny ZSP w Bardzie na awans do półfinału strefy.

Walka  o I miejsce zaczęła się dramatycznie: drużyna ZSP Bardo przegrywała w I secie 13: 5. Nastąpiła „przerwa na reklamę” –reset, potem wygrany set i w rezultacie… wygrana całego turnieju dla drużyny w składzie: Mateusz Dębowski, Tomasz Maślak, Jakub Oziębło, Mateusz Strusiński, Jakub Wiatr, Miłosz Mazurkiewicz, Dominik Kucharek, Florian Rathsman. Było to równoważne z awansem do półfinału strefy wałbrzyskiej.

Na półfinale strefy wałbrzyskiej w Kłodzku (9.03.2017r.) Mateusz Dębowski- kapitan drużyny  poprowadził  reprezentację szkoły  w składzie: Tomasz Maślak, Florian Rathsman, Mateusz Kulig, Dawid Tokarz, Jakub Preis, Jakub Oziębło, Mateusz Strusiński, Jakub Wiatr, Miłosz Mazurkiewicz, Dominik Kucharek, Michał Mendera do zwycięstwa i awansu do finału strefy(1/2 województwa). Awans do finału strefy jest dużym sukcesem m.in. dlatego, że szeregi reprezentacji ZSP zasilili uczniowie klasy piątej. Gratulujemy uczniom i pani Beacie Hanuli-Dziewie, bez zaangażowania której sukces nie byłby możliwy.