BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Norbert

Srebrny Certyfikat dla Urzędu Miasta i Gminy Bardo

20 lat Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej

Z okazji Jubileuszu XX-lecia istnienia Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej budynek magistratu w Bardzie odwiedził z-ca dyrektora DOT-u pan Jakub Feiga. Przy tej okazji wręczył dla Urzędu Miasta i Gminy Bardo i Burmistrza Krzysztofa Żegańskiego Srebrny Certyfikat Członkostwa w Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej oraz pamiątkowy medal. Warto zaznaczyć, że  Gmina Bardo jest członkiem DOT-u od 2008 roku. Certyfikat w imieniu burmistrza odebrał jego zastępca Rafał Batóg.

Spotkanie było okazją do podsumowania dotychczasowej współpracy oraz perspektywach promocji naszego regionu w dalszym okresie. Gmina Bardo, oprócz atrakcji związanych z zabytkami i obiektami historycznymi, stawia na turystykę aktywną: wodną, rowerową i pieszą. Zwłaszcza nowy produkt turystyczny – ścieżki rowerowe typu singletrack – cieszą się wielkim zainteresowaniem ze strony turystów z Polski i zagranicy. Nie mniej ważnym wydarzeniem promocyjnym, o którym rozmawiano podczas spotkania, będzie święto piernika (połowa sierpnia) – nawiązujące do tradycji wypieku piernika w Bardzie. Natomiast, żeby smak i zapach piernika z Barda pozostał na dłużej w pamięci, na zakończenie spotkania wręczono panu Jakubowi promocyjno-pamiątkowy smakołyk.

Dolnośląska Organizacja Turystyczna, której współtwórcą jest samorząd województwa, już od dwóch dekad zrzesza i mobilizuje wszystkich tych, którym zależy na rozsławianiu wyjątkowości turystycznej Dolnego Śląska, który jest regionem o unikatowym położeniu geograficznym, posiadającym liczne zabytki, zjawiskową przyrodę oraz wspaniałą historię.

 

  • 20 lat współpracy z DOT (1)
  • 20 lat współpracy z DOT (4)
  • 20 lat współpracy z DOT (2)
  • 20 lat współpracy z DOT (3)
  • 20 lat współpracy z DOT (5)

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze