BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Norbert

Nasi strażacy na podium zawodów wojewódzkich

Strażacy z Ząbkowic Śląskich zajęli trzecie miejsce w trzynastych Mistrzostwach Województwa Dolnośląskiego w Sporcie Pożarniczym. Wygrali wrocławianie.

W poprzedniej edycji ząbkowiczanie wywalczyli wicemistrzostwo, ulegając tylko ekipie z Milicza. W tegorocznych zmaganiach KP PSP Ząbkowice Śląskie okazało się słabsze zarówno od miliczan jak i zwycięzców z Wrocławia. W zawodach wzięło udział 26 zespołów z całego Dolnego Śląska.

Mistrzostwa rozgrywane były w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza 4×100 metrów i pożarnicze ćwiczenie bojowe. Obie konkurencje zespoły wykonywały dwukrotnie – do klasyfikacji liczył się lepszy czas. W sztafecie ząbkowiczanie zajęli drugie miejsce z czasem 67.59 sek, ulegając tylko zespołowi z Wrocławia (czas: 66.28 sek.). Nieco gorzej poszło im w „bojówce”. Tam zajęli dopiero czwartą lokatę i w końcowym rezultacie zakończyli  mistrzostwa na najniższym stopniu podium.

To kolejny sukces ząbkowickich strażaków, którzy regularnie zajmują czołowe miejsca podczas zawodów wojewódzkich. Przed dwoma laty ząbkowiczanie okazali się najlepsi, ustanawiając wówczas rekord województwa rekord województwa w ćwiczeniu bojowym.

Z naszej Gminy udział wzięli: Sylwester Dziatłowicz, Mateusz Stachowicz, Sławomir Sobieraj, Mateusz Rożniatowski

• Mistrzostwa Wojewódzkie w Sporcie Pożarniczym (1)
  • Mistrzostwa Wojewódzkie w Sporcie Pożarniczym (2)