BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Norbert

Światowy Dzień Chorego

11 lutego w Bazylice Mniejszej w Bardzie obchodzony był Światowy Dzień Chorego.

W intencji wszystkich chorych i cierpiących mszę zamówił Burmistrz Miasta i Gminy Bardo Krzysztof Żegański. Nabożeństwo odprawił Proboszcz Parafii o. Mirosław Grakowicz.
Przy tej okazji Burmistrz Krzysztof Żegański składa wszystkim chorym serdeczne życzenia jak najszybszego powrotu do zdrowia oraz wyrazy wsparcia, otuchy i zrozumienia dla wszystkich rodzin i bliskich chorych. Podczas uroczystości w Bazylice Gminę Bardo reprezentowali: Przewodnicząca Rady Miejskiej Barbara Strzelec, Zastępca Burmistrza Rafał Batóg oraz Sekretarz Gminy Paweł Zielonka.

Światowy Dzień Chorego jest świętem chrześcijańskim obchodzonym corocznie 11 lutego, ustanowionym przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku w liście do przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia kardynała Fiorenza Angeliniego. Miało to miejsce w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na życie świętego papieża.
Msza Święta w Dzień Chorego ma nieco inny charakter. Jest uroczysta, a podczas niej udzielany jest sakrament namaszczenia chorych oraz błogosławieństwo. Odprawiana jest w intencji zarówno przybyłych do kościoła, jak i tych, którzy ze względu na swój stan zdrowia nie mogą przybyć na nabożeństwo.

Tradycyjnie po mszy zebrani zostali zaproszeni na poczęstunek, by przy herbacie i pysznych ciastach porozmawiać, spędzić miło chwile. Podczas poczęstunku występowały dzieci z Zespołu Wiolinek – program artystyczny przygotowała Anna Bartkiewicz – Czaja.

Serdeczne podziękowania dla Pani Marii Duma Przewodniczącej Caritas za zaangażowanie i włączenie się w organizację Światowego Dnia Chorego 2020 oraz przygotowanie poczęstunku – kawa, herbata, ciasto, owoce. Przygotowanie 40 paczek przez Caritas dla chorych, leżących.
Podziękowania dla Pani Dyrektor Wioletty Piojdy za przygotowanie przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bardzie upominków – serduszek, które zostały rozdane przez młodzież szkolną osobom chorym w Bazylice Mniejszej po Mszy Świętej.
Gorące podziękowania dla Pani Anny Bartkiewicz – Czaja za przygotowanie występu przez Mały Wiolinek, który odbył się podczas poczęstunku zaproszonych mieszkańców Gminy Bardo.
Podziękowania dla młodzieży szkolnej, wolontariuszy oraz pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Bardzie za zaangażowanie i pomoc.

Podziękowanie dla sponsorów – aptek za wsparcie w postaci upominków, które zostały wręczone chorym wraz z życzeniami przygotowanymi przez OPS :
1. Katarzyna Moczulewska – Apteka „Melisa” Bardo
2. Oskar Jachimczuk Apteka „Tabletka” ul. Chrobrego -Ząbkowice Śląskie
3. Stanisław Słupczyński „Apteka Pod Murzynem”- Rynek 23 Ząbkowice Śląskie
4. Katarzyna Dymytruk Apteka Nova – Rynek 23 Ząbkowice Śląskie
5. Apteka Veritas Wrocławska 23 b, Ząbkowice śląskie

Dziękujemy za udział w uroczystości mieszkańcom Gminy Bardo oraz młodzieży z Domu Pomocy Społecznej Zamek i Oleńka.

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze