BARDOmiasto cudów

Home / Atrakcje

Autor:Publikacja: Redakcja

Trasa spacerowa do Kamienia Brygidy

Trasa przebiega oznakowanym szlakiem czerwonej ścieżki rowerowej poprzez mało znaną i nie odwiedzaną przez turystów dolinę potoku Węglówka.

Trasa idealna dla niedzielnych spacerowiczów, mam z dziećmi, na rolki i rowerzystów (biegnie bardzo łagodnie i cały czas stopniowo pod górę).Trasa położona jest we wschodniej części Gór Bardzkich i biegnie leśną drogą (noszącą nazwę Długiej Drogi) w dolinie potoku Węglówka, wciętego między szczyty Kozła (ok. 468 m) i Brony (392 m) od północy i Kozi Grzbiet od południa.

Trasę można również skrócić podjeżdżając samochodem tuż za ostatnie zabudowania na ul. Krakowskiej. Dalej trasa prowadzi asfaltową drogą leśną zamkniętą dla ruchu pojazdów mechanicznych!
Zwykle na trasie w weekendy jest umiarkowana liczba spacerowiczów i rowerzystów (uwaga! często jeżdżą za szybko). Teren jest dość zacieniony. Ścieżki prowadzące w bok od tej trasy mają charakter górski i są trudne dla wózka z dzieckiem.

Wyruszamy z skrzyżowania ulic Krakowskiej i Skalnej w Bardzie (tuż obok parkingu na ulicy Skalnej) podążając w górę ulicą Krakowską (obok stacji kolejowej PKP BARDO ŚLĄSKIE). Podążamy cały czas trzymając się czerwonego szlaku rowerowego około 1,5 km. Orientacyjny czas dojścia do Kamienia Brygidy ok. 60 minut. Dalej trasa prowadzi dalej w głąb doliny malowniczymi zakrętami. Trzymając się czerwonego szlaku rowerowego dotrzemy na Przełęcz Łaszczową.

W tym dziale

W serwisie

Aktualności