BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Norbert

V Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych Legnica 2017

 

Dnia 18 maja 2017 roku zawodnicy Klubu ZAMEK Opolnica  uczestniczyli w V Turnieju Bowlingowym Olimpiad Specjalnych w Legnicy.

Organizatorem Turnieju był Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Dolnośląskie, Klub Olimpiad Specjalnych” Anna” Legnickie Pole oraz Klub Olimpiad Specjalnych „Olimp” Legnica. Udział wzięło około 100 zawodników z Dolnego Śląska.

Zawodnicy Klubów oddziału dolnośląskiego zgromadzili się w Kręgielni Piastowskiej w Galerii Piastów w Legnicy. Nastąpiło uroczyste wprowadzenie drużyn i powitanie zaproszonych gości i zawodników. Wśród gości wspierających niepełnosprawnych zawodników był obecny Prezydent Miasta Legnica Pan Tadeusz Krzakowski Członek Zarządu Powiatu Legnickiego Pan Kazimierz Burtny, Wójt Gminy Legnickie Pole Pan Henryk Babuśka.

Olimpiada przebiegała zgodnie z przepisami Olimpiad Specjalnych. Wszyscy wysłuchali hymnu, podczas, którego wciągnięto flagę olimpiad specjalnych na maszt i złożyli przysięgę, która brzmi „pragnę zwyciężyć a jeśli nie będę mógł zwyciężyć będę dzielny w swym wysiłku”.

Krzysztof Baniewski reprezentant Mirażu Wrocław zaprezentował zawodnikom swoje umiejętności sportowe. Opowiedział o swojej pasji do bowlingu i pokazał kilka mistrzowskich rzutów.

Po wspaniałym rozpoczęciu odbyły się gry kwalifikujące zawodników do grup startowych,oraz finały które wyłoniły zwycięzców. Wielkie podziękowanie dla Hotelu Metro z Boguszyna,gdzie zawodnicy mogli przygotowywać się do tych zawodów.

 

Klub ZAMEK Opolnica reprezentowali:

 1. Piasecki Rafał 1 miejsce – złoto
 2. Werner Władysław 2 miejsce – srebro
 3. Wrona Sebastian 1 miejsce –  złoto
 4. Targoni Damian 2 miejsce – srebro
 5. Pietrzak Maciej 4 miejsce
 • V Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych (1)
 • V Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych (2)
 • V Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych (3)
 • V Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych (4)
 • V Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych (5)
 • V Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych (6)
 • V Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych (7)

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze