BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Norbert

W Bardzie powstanie kolejna pętla rowerowa typu singletrack!

W dniu dzisiejszym Burmistrz Miasta i Gminy Bardo Krzysztof Żegański podpisał umowę z firmą ARES z Trzebieszowic.

Umowa została zawarta w dniu 02.07.2019 r. w wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego pod nazwą „Przebudowa ścieżek leśnych na ścieżki rowerowe typu singletrack – Wzgórze Różańcowe w Bardzie” w ramach projektu „Rowerem przez Pogranicze Kłodzkie”.
Zakres robót obejmuje przebudowę ścieżek leśnych na ścieżki rowerowe typu singletrack wraz z elementami infrastruktury towarzyszącej tj.: oznakowanie trasy za pomocą słupków informacyjnych zgodne ze standardem przyjętym przez stowarzyszanie strefa MTB Sudety; słupek drewniany na stopie ocynkowanej, brama wjazdowa z tablicą. Przedmiotem inwestycji jest modernizacja i przebudowa ścieżek leśnych na ścieżki rowerowe szerokości do 1,00 m i długości: 3300 mb (trasa łatwa).
Termin realizacji zamówienia to 30 września 2019 r

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Interreg V-A Republika Czeska – Polska na lata 2014-2020.

Warto w tym miejscu przypomnieć, iż w naszej gminie w ramach zakończonego projektu pn. „Singletrack Glacensis” wykonano już 31,5 km tras, które poprowadzone są m.in. do Przełęczy Łaszczowa, Miejsca Hrabiowskiego czy od Wilczej do Opolnicy/Barda. Posadowiono wówczas również stację doładowawczą dla e-bików oraz stację naprawczą (znajdują się one przy parkingu na ul. Skalnej w Bardzie).
Nie ukrywa swojego zadowolenia z nowo powstającej trasy, Burmistrz Miasta i Gminy Bardo Krzysztof Żegański, który od lat stawia na rozwój turystyki rowerowej w Gminie Bardo.

  • Podpisanie umowy - single Interreg (3)
  • Podpisanie umowy - single Interreg (6)
  • Podpisanie umowy - single Interreg (4)
  • Podpisanie umowy - single Interreg (12)
  • Podpisanie umowy - single Interreg (7)
  • Podpisanie umowy - single Interreg (17)
  • Podpisanie umowy - single Interreg (15)
  • Podpisanie umowy - single Interreg (16)

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze